פלייליסט החתונות של קיץ 2015

רוקדים בחתונה. צילום: שרון עובדיה, "רעש"

23/02/2015

יובל אראל

פלייליסט החתונות של קיץ 2015

עדיין חורף וקר, אך זמרי הז'אנר הים תיכוני כבר מוכנים עם מרכולתם לחתונות הצפויות להיערך בקיץ הקרוב. השבוע יוצאים לחנויות

עדיין חורף וקר, אך זמרי הז'אנר הים תיכוני כבר מוכנים עם מרכולתם לחתונות הצפויות להיערך בקיץ הקרוב. השבוע יוצאים לחנויות המוסיקה שלושה אלבומים חדשים, "הלב" של שלומי שבת, "רק זכרונות" של מושיק עפיה ו"אהבה כמו שלך" של הכוכב הצעיר והעולה שקד קוממי.

הכתבה מתפרסמת במקביל בבלוג של יובל אראל. ערכה: עלי שנקר

רוקדים בחתונה. צילום: שרון עובדיה, "רעש"

רוקדים בחתונה. צילום: שרון עובדיה, "רעש"

הקו המאפיין את שלושת המבצעים האלו ואת אלבומיהם, מעבר לסגנון הים תיכוני השולט בם, הוא העיבוד המוסיקלי המלוטש והמהוקצע, המתבטא בתזמור ועריכת המנגינות, לצד הטקסטים הקורצים בדיוק לרחבת השיש הבוהקת של אולמות וגני החתונות. זאת, החל מהשיר שיהווה את הליווי המוסיקלי לריקוד המסורתי של החתן והכלה, כשמבחינתי יהיה השיר הפותח את אלבומו החדש של שלומי שבת, "האחת מבין כולן", ומשם עובר לשיר הנושא "הלב", העטוף בצלילי גיטרה ספרדית, שימשיך את חגיגת הריקודים של אורחי החתונות. אל חגיגה זו יצטרף גם שקד קוממי עם להיט חדש, "מתמכר", הנשמע כתוצר מדויק ומסונטז לאווירה הזו, במקצבים, מעברים, מבנה שירה וטקסט. בכלל, אלבום הבכורה של קוממי מציג ווקליסט מהזן האייל גולני (לטובה, לטובה) המבצע שירים שנעים בין בלדות רומנטיות למקצבי ענטוזים וכפיים.

אם כבר ציינתי כפיים הרי שמושיק עפיה הוא פס הקול הממשיך לתוך הלילה עם שורת שירי צהלולים, כפיים והופה. הדיסקו הים תיכוני של עפיה, הנע בין טורקיה, יוון ודאנס אירופאי של מועדוני גאים-גאות הנו המרקיד הלאומי.

תכינו את החליפות והצ'קים…

טעימות מהאלבום "הלב" של שלומי שבת

פלייליסט האלבום "רק זכרונות" של שלומי עפיה

פלייליסט האלבום "אהבה כמו שלך" של שקד קוממי

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *