עושה לך טוב: ירמי קפלן בבארבי

צילום: מאיה סלע

23/01/2018

חן זמיר

עושה לך טוב: ירמי קפלן בבארבי

בחמישי האחרון השיק ירמי קפלן אוסף חדש – "כבר עכשיו", עם כל הלהיטים החזקים. כשהוא עולה לבימת הבארבי, הוא הופך אותה לחגיגה אחת גדולה.

עם פתיחת הדלתות מתמלאות שתי שורות בקרבת הבמה. לקראת תחילת המופע, כבר אין מקום לזוז ימינה או שמאלה. המקום מלא עד אפס מקום.

"האם עכשיו תוכלי להיות מאושרת?" קפלן עולה לבמה עם מילותיו של חמי רודנר, מתוך השיר "הכל עצור". מכאן המשך השואו רק הולך ומתעצם, משאיר את הקהל ללא מילים.

מסתבר שירמי קפלן עדיין בשיאו. האנרגיות המתפרצות ממנו לא מתיישנות עם השנים. כמו ילד קטן, הוא לא נח לרגע על הבמה, ובכל דקה שעוברת מוצא דרך חדשה למתוח את הגבולות. "אני רוצה ליהנות מההופעה כמוכם", הוא מכריז לתוך המיקרופון כשהוא יורד מהבמה ומתקדם איתו הישר ללב הקהל. הוא מפלס לו דרך תוך כדי השיר "מדוע לא באת" וצילומי סלפי מתרגשים המלווים אותו.

צפו בגלריית התמונות מההופעה

נדמה כאילו כל שיר של קפלן נכנס הישר לפסקול הישראלי, כמו פיסת זיכרון שנשמרת בלב ליבה של התרבות. יש בו משהו כל כך אותנטי ומשוחרר בו זמנית, שהופך כל שיר שלו למשהו מוכר ואהוב שעושה חם בלב.

כשהוא חוזר לבמה הוא קופץ בהתלהבות של נער מתבגר: "בספירה שלי לאחור – תהיו מוכנים לקפוץ ולהשתחרר לעשר שניות של אושר" הוא צועק, בזמן שעשרות בלוני ענק מתעופפים באולם. אין מה לומר, השפשוף שלו על הבמה במשך השנים עשה את שלו. הוא יודע לשלהב את הקהל, פרפורמר אמיתי.

"לא מוקדם מידי להסתלק, לפני שתקרוס התקרה", חותם קפלן בשיר אחרון, אחרי הדרן שכלל סולו תופים עוצר נשימה. ובאמת, כמעט נדמה שהתקרה תקרוס מרוב האנרגיות, שנכנסו אלי ואל כולם לעצמות.

כשאני יוצאת מהבארבי אני מתמלאת בקמצוץ של תחושת אכזבה. "משהו חייב להשתנות", אני חושבת לעצמי, כדי שהופעות מסוג כזה ימשיכו להתקיים.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *