"מי רוצה סיבוב על גמל?"

אריאל ברונז בתיאטרון קליפה (צילום: שרון עובדיה)

27/02/2018

טל הפנר

"מי רוצה סיבוב על גמל?"

בכניסה לתיאטרון קליפה, טל הפנר נכנסה לתוך מרחב חלומי הזייתי. מי הפנט אותה ומי אכזב? כל הפרטים בכתבה הבאה.

כשנכנסתי לתיאטרון קליפה שברחוב הרכבת בתל אביב פגשו אותי פרצופים מחויכים ומחופשים. המרחב הפיזי שינה את פניו- טריבונות הישיבה הפכו לבמה, והבמה למרגלותיה הפכה למקום מושבם של הצופים. מופע הפתיחה של זאזא, מלכת הדראג המוכשרת, מיקם אותי בתוך מרחב קוויר פרנדלי נעים ומשוחרר. לא ידעתי לאן הערב יישא אותי והבנתי שאני בטריטוריה שזרה לי.

מרוגשת וסקרנית, החלטתי שאני מאפשרת לעצמי להתמסר אל הלא נודע. אחרי זאזא עלה להופיע אריאל ברונז, הדמות המרכזית של הערב. בהדרת כבוד, מחופש לכלב דלמטי בבגד גוף צמוד, בפלטפורמות ענק ובתכשיטים סטייל ראפר אמריקאי, הידס לו מגרם המדרגות שמאחורי הצופים אל קדמת הטריבונות. הכניסה של ברונז הייתה מכושפת, צעדיו חינניים וחושניים, המוזיקה והתאורה מעוצבים בקפידה ליצור רגע חלומי הזייתי. הייתי מהופנטת, הקשבתי לו מדבר וצורח נבואות זעם ומילות תוכחה שמהר מאד התגלו כג'יבריש מחשבתי המלווה בתנועות אגן מפתות. ככל שהמשיך לדבר, כך מצאתי את עצמי מתפיידת מן הקסם שהוטל במרחב בתחילת הערב. הפרפורמנס הגיע לשיא כשהוא ביקש מאחת המשתתפות להפליק לו בישבן תוך שהוא מטיח בה קללות נמרצות לאור סירוביה, עד שבחרה באלטרנטיבה שהציע לה- ויצאה מן האולם (ברונז פרסם התנצלות על התנהגותו זו בדף הפייסבוק שלו). בנקודה זו בערך מחצית מן הקהל עזב והייתה הפסקה בהופעה. באורח פלא, ברונז הצליח לאסוף את האנרגיה מחדש אך המופע נשאר מדשדש.

דמויות נוספות שלקחו חלק בערב היוו משב רוח רענן ומגוון- אום כולתום הממלכתית, עובדת תעשיית המין הגרמניה שהיא גם פסי-כו-לו-גית שהפציעה בקטע מלא הומור וזוכת "הכוכב הבא" נטע ברזילי שהרימה את האנרגיות של התיאטרון. קטע השיא של הערב היה ללא ספק הדואט של ברונז עם אישה בעלת מוגבלות אשר ישבה בכיסא גלגלים. הפרובוקציה שבאקט לא גרעה מן האינטימיות שחלקו יחד ומן העדינות שנבעה משניהם.

המופע "מי רוצה סיבוב על גמל?" הוא מופע בעל מבנה ברור, מורכב מפרפורמרים מוכשרים, מלווה במוזיקה מדויקת, מלא מחשבה ובמקביל משאיר מקום לאלתור. יחד עם זאת, הדמות המרכזית מתישה ולעתים ריקה מתוכן, נשארת על תקן פרובוקציה בלבד. אם זמן הבמה שלה היה מקוצץ לפחות בחצי, המופע היה הרבה יותר טוב.

צפו בקטעים מהמופע שצילם שרון עובדיה

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו

  לוח הופעות

 • 2020-02-24

  רועי רבינוביץ משיק אלבום בכורה

  22:00 האזור, תל אביב

 • 2020-02-25

  Smokie בישראל

  21:00 היכל התרבות, תל אביב

 • הזאבות משיקות אלבום חדש

  22:00 בארבי, תל אביב

 • 2020-02-26

  קרן אן בישראל

  21:00 מערת צדקיהו, ירושלים

 • 2020-02-27

  קרן אן בישראל

  21:00 אלמא, זכרון יעקב

 • לכל ההופעות

 • רעש

  הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *