My Baby Boy: רותם בר-אור בהופעה

28/11/2016

מלני שטרן

My Baby Boy: רותם בר-אור בהופעה

רגע לפני ש-The Angelcy נוחתים בבארבי בתל אביב לשתי הופעות, רותם בר-אור, סולן הלהקה, חשף חומרים חדשים מהאלבום הבא של

רגע לפני ש-The Angelcy נוחתים בבארבי בתל אביב לשתי הופעות, רותם בר-אור, סולן הלהקה, חשף חומרים חדשים מהאלבום הבא של הלהקה. מלני שטרן, כתבתנו החדשה הייתה שם (פעמיים!) בכדי לבדוק האם ההבטחה הגדולה, שהיא הלהקה המוצלחת הזו, מתממשת.

img_01039

בר אור בהופעה עם האנג'לסי, ספטמבר 2015 (צילום: שרון עובדיה)

בסוף השבוע הבא, האנג'לסי יחתמו את סיבוב ההופעות האירופאי שלהם בשתי הופעות במגרש הביתי, מועדון הבארבי בתל אביב. אלבום הבכורה של הלהקה, "Exit Inside", שיצא ב-2014, היה מחלוצי אלבומי האינדי המקומי שהצליח לחדור למיינסטרים ולזכות את הלהקה במעריצים משלל סוגים. הסאונד הייחודי של פולק שמנוגן באמצעות ויולה, קלרינט, חליל, קונטרבס ותופים יצר היבריד מרענן של כליזמר-אינדי ועזר ללהקה לפרוץ אל מחוץ לגבלות התעשייה המקומית.

בחודשים האחרונים סולן הלהקה, רותם בר-אור, הגיח למספר הופעות אינטימיות בתל אביב, שתיים בקפה ביאליק ואחת בתדר, ובהן חשף את חומרי הגלם של האלבום הבא של הלהקה. הגעתי להופעה הראשונה בקפה ביאליק בספטמבר כדי לקבל הצצה ראשונה לשירים שיכנסו לאלבום. אין דרך אחרת לתאר את זה – הוקסמתי מיד. בר-אור עלה לבמה הקטנה בבית הקפה שהיה מלא עד אפס מקום, ושר כאחד עשר שירים מקוריים (וגם כמה להיטים אהובי קהל מהאלבום הקודם, כמו "Dreamer") תוך כדי שהוא מלווה את עצמו עם גיטרה או יוקללה.

מי שמכיר כבר את פרי עטו של בר-אור מאלבום הבכורה המדובר, מזהה מיד את הנטייה שלו לגעת בנושאים עמוקים ואוניברסליים דרך היומיומי והטריוויאלי, תוך שימוש באמרות כנף שפונות לקהל רחב ועם זאת נותנות את ההרגשה שהשירים מתכתבים אך ורק איתך. למשל, בשיר המוכר והנפלא "My Baby Boy" שמדבר על מלחמה ואבדן, הוא פונה ישירות לליבו של כל אחד ואחת מהשומעים (ובקונטקסט המקומי פי כמה) דרך אמרות כנף מוכרות ("My baby boy is in the army"/ "Tossing and turning in his bed"). גם בשיריו הטריים, בר-אור מערבב בין עומק ליומיום עד שלגמרי מטשטש הגבול ביניהם; הוא שר על מחשבות התאבדות ומיד מצטער על שהגה אותן בכלל כשנזכר בהוריו, על דאגה בלתי פוסקת, שהיא לכשעצמה מהווה עיסוק יומיומי אך גם מהווה את משמעות הקיום. טשטוש הגבולות ממשיך כשהוא שר על אדמות קדושות שמאז ימי פרעה אנחנו כבר לא באמת מעוניינים בהן, ואף בשיר גאוני במיוחד הוא שר על לזיין את מונה ליזה, כאילו הייתה הבת של השכן. לא רק אני הייתי מרוצה מהחומרים החדשים, כפי שניתן היה להבין מתגובות הקהל, שהצטופף בכל פינות הקפה, הריע במחיאות וקרא להדרן.

מלבד הליריקה בשירים החדשים, שמעלה חיוך קטן של גיחוך על אבסורד הקיום, ולא פחות מכך, הלחנים קליטים כל כך, עד כדי כך שאחרי שזמזמתי אותם שוב ושוב בראש, נשברתי והלכתי להופעה נוספת של בר-אור. ההופעה התקיימה בערב "תדר אקוסטי – מרתון הופעות" שהתקיים בתדר באוקטובר שם הופיע יחד עם אלון עדר, רם אוריון, קמה ורדי ולירון עמרם. הפעם ההופעה הייתה במתכונת מצומצמת, כאשר באי התדר היו כדרכם שם כדי לשתות, לעשן בשרשרת ולהקשיב למוסיקה בחצי אוזן, למרות שהם גם ככה לא מדברים אחד עם השני. יחד עם זאת, בר-אור לא פסח על השיר על מונה ליזה המתירנית שאליו הצטרפתי בקולי קולות וזיופים של שביעות רצון.

אין ספק שסקרנותנו הוצתה. ההופעות האקספרימנטליות של בר-אור הותירו אותנו להחזיק את הנשימה עד שנשמע את העיבודים הגמורים, בתוספת הכלים הססגוניים של שאר חברי הלהקה, שיעניקו לשירים את הפיל המוכר והאקלקטי של האנג'לסי.

The Angelcy יחתמו את סיבוב ההופעות האירופאי שלהם בשתי הופעות סולד אאוט בבארבי בתל אביב, ב-9.12 וב-10.12.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

1

נחמן 12:56

  • 28/11/2016

    גם הייתי בהופעה, מסכים עם כל מילה. כתבה מעולה!

    הגב

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *