שוב מרגיש אחר: סינרגיה חוזרת לבארבי

סינרגיה בבארבי. צילום: אלון לוין

29/12/2019

חן זמיר

שוב מרגיש אחר: סינרגיה חוזרת לבארבי

צלילי נחיתת הירח מושמעים ברגע שרון הופמן, סולן הלהקה עולה אל הבמה. ואצלי גם נוחתת ההבנה, אנחנו כמו חוזרים בזמן. הידיים מונפות באוויר והקהל צורח את המילים. חן זמיר חוזרת בזמן לסיקור נוסטלגי במיוחד.

צפו בגלריית התמונות מההופעה

עוד בדרכי להופעה עולה בי התרגשות רצינית. אני נזכרת בנערה שהייתי, כשהייתי צורחת את מילות השירים במלא הגרון, בהופעה עם חברות או סתם לבד בחדר. הייתי מרשה לעצמי להוציא את כל הרגש החוצה, הזעם והתסכול של גיל 16, וזה היה מנחם. היה משהו מפוצץ באנרגיות בכל שיר של סינרגיה באותם ימים, אז לפני 12 או 13 שנה.

אני נכנסת לבארבי ושוב גואה בי התרגשות, למראה סמל הלהקה התלוי בענק על הבמה. מסביבי התלחשויות, כולם מחכים כבר לרגע בו תיכנס החבורה הנצחית, ואולי משהו גדול יתרחש.

צלילי נחיתת הירח מושמעים ברגע שרון הופמן, סולן הלהקה עולה אל הבמה. ואצלי גם נוחתת ההבנה, אנחנו כמו חוזרים בזמן, נוחתים בחללית אל תחילת שנות האלפיים. הופמן לא נראה שונה במיוחד. השיער המאפיין אותו מוטה לאחור, וכשהוא מתחיל את "לאן הגענו", אני שומעת את קול הבס שלו, שעדיין חודר את העצמות. "על עולמנו נלחמנו, זה בדמנו", הוא שר, וכמו מספר שוב את סיפור הלהקה, והדרך שעברו יחד.

הידיים מונפות באוויר בשניה שמתחילים הצלילים הראשונים של "מרגיש אחר", והקהל צורח את המילים. "תעשה לי ילד", צועק מישהו מהקהל לעברו של רועי גפן. "אין סיכוי, תצא לנו בת", ממהר גפן להשיב, ומזכיר בהזדמנות את שלושת בנותיו שכבר יש לו.

"כל כך רוצה לחזור בחזרה אל אותם ימים תמימים", ממשיך הופמן עם "הולך ונעלם" שיצא אי שם ביוני 2008 כחלק מאלבומה השלישי של הלהקה. ובאותו רגע המשפט כמו קם לתחיה, וסינרגיה מצליחה לעשות את זה. הביטים החזקים והמוכרים שלהם, נגינת החשמלית האופיינית להם, הם מתאבדים על המוסיקה, ממש כאילו הזמן לא זז. הכל עומד במקום ואנחנו חוזרים אחורה, אל אותם ימים.

סינרגיה בבארבי. צילום: אלון לוין

כחלק מרגעי השיא במופע נרשם הרגע בו מחליט גפן להעלות נער בן 14 אל הבמה, שמנגן עם הלהקה בביטחון את "לחבק אותך", ומפתיע בסיום השיר בסולו חשמלית מטריף חושים. שוב סינרגיה מוכיחה שגיטרה חשמלית יכולה להיות הכלי הכי רומנטי בעולם. רגע אחר מגיע כשקארין מרקוביץ מוזמנת אל הבמה בליווי צ'לו חשמלי, ומהממת את הקהל בנגינה מרהיבה, תוך כדי השיר "אלפי זוגות עיניים". וכשהחשמלית פוגשת בצ'לו המעודן, מתעורר לו בשקט דואט קסום.

הופמן עוצר לרגע ומספר על השיר שיצא במאי האחרון כחלק מפרויקט זיכרון, "אל תדאגי לי ילדה", אותו כתב סרן גלעד שטוקלמן ז"ל. את "מה שנשאר" החדש שיצא בדצמבר האחרון, מלווה תומר מייזנר במכונת תופים, ומתעוררת תקווה לעידן חדש של סינרגיה.

המופע מגיע להתפוצצות אנרגיה, בשיר המוכר "אשם", ומיד לאחר מכן הקהל כולו "צועקים על אהבה". לקראת בסיום הלהקה משלהבת את הקהל בשני קאברים של גרין דיי ולינקין פארק מאותם הימים, לפי עשר שנים. ומעירה אותנו לחיים שוב בשיר "תראי זה אני", כשהקהל צורח בכל גרונו את הפזמון.

"עוד נחזור לכאן", מבטיח גפן. ואני כבר מחכה לרגע, שייתן לי לחוות עוד קצת מאותה התמימות של אז. כשאני יוצאת מהבארבי אני צועדת בחיוך מרוצה וגרון צרוד, עם טעם של עוד.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *