בועטים רוק: Selfish Shepherd בבר גיורא

צילום: מיכאל טומרקין

25/12/2017

חן זמיר

בועטים רוק: Selfish Shepherd בבר גיורא

קשה למצוא רוק אמיתי היום, נטול מניירות ונגיעות פופ מעדנות. רוק צלול שצורח את הלב. Selfish Shepherd, להקת רוק אלטרנטיבי, מצליחה להגיש רוק משובח שמשאיר טעם לעוד.

ביום חמישי האחרון הגיעו Selfish Shepherd לבר גיורא באבן גבירול, ומילאו את המקום בפיצוץ אנרגיות של מרד נעורים. הם חיים את הרוק על הבמה בכל נימי נשמתם. "Aren’t you fed up about being a straight up modern slave?" שואג רוני אוצ'רי, סולן הלהקה, את מילות השיר "Revolution" מתוך אלבום הבכורה שלהם. האנרכיזם בוער בו בכל עצמותיו.

שם הלהקה, Selfish Shepherd, מבטא את המחאה שלהם על מנהיגי הממסד והמערכת. על הבמה הם מרשים לעצמם לפרוץ את גבולות הבנאליות ולבלוע את הבמה באנרגיות המחשמלות שלהם. גם הקהל לא יכול לעמוד מנגד, ומהר מאוד מצאתי את עצמי קופצת יחד עם כולם בקדמת הבמה.

ההרמוניה בין הסולן והנגנים מתבצעת בתיאום כמעט מושלם. "אנחנו מוציאים את כל האגרסיות בינינו לפני העלייה לבמה", מספר בחצי צחוק אוהד דבוש, בסיסט הלהקה.

הטרנספורמציה שעברו משנת 2011 נאגרה בהם עם השנים וכאילו מתפרצת על הבמה בכל פעם מחדש. אחרי שש שנים של עבודה משותפת, הם הגיעו לאודישן אחד ב"כוכב הבא" שהעניק להם חשיפה בפריים טיים, וסוף סוף הם מתחילים להתגלות לעולם.

"הראיליטי הוא מקום מבלבל לזמרים מתחילים", משתף אוצ'רי. "מי שלא מצליח לעבור, מאבד את האמונה בעצמו, ומי שכן מצליח לעבור, מאבד את הזהות שלו".

"הדרך שעברנו יחד כלהקה העניקה לנו יציבות מהבחינה הזו, ואנחנו לוקחים את החוויה הזאת כחשיפה שרק נותנת לנו כוח להמשיך בעשייה שלנו".

היום החלום שלהם הוא לפרוץ את גבולות הפריים טיים, ולהחזיר את הרוק לתודעה הישראלית. "אנחנו מנסים להעביר תחושת אסקפיזם שלא מוצאים בכל סגנון מוסיקלי היום, וכשאנחנו מקבלים תגובות של אנשים שלא שומעים רוק בדרך כלל וכן מתחברים, אנחנו מרגישים שעשינו את שלנו".

אתם מוזמנים להצטרף לסלפיש שפרד ב-31 לדצמבר, בחגיגות סגירת שנה באוזן בר, תל אביב.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

1

מעריץ אנוכי 00:32

  • 26/12/2017

    להקה מעולה שלא הייתה פה הרבה זמן אחת כמוה אם בכלל.

    הגב

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *