רבע לאפריקה "מביאים את זה" לאברהם הוסטל

רבע לאפריקה באברהם הוסטל. צילום: שירה משה

29/05/2018

חן זמיר

רבע לאפריקה "מביאים את זה" לאברהם הוסטל

אחרי שהופיעו מול אלפים בהופעות ענק בפסטיבלים ביפן, עם המון מוסיקה אתנית מקפיצה, רבע לאפריקה "מביאים את זה" גם לאברהם הוסטל ומרקידים את הקהל באנרגיות טובות.

לגלריה המלאה

אי אפשר שלא לזוז ולקפוץ עם קצב האפרו-עראב של רבע לאפריקה. אחרי שהופיעו ביפן בשנים האחרונות מול אלפי אנשים, הם לא שוכחים גם את הקהל הישראלי ובאים להרקיד ולעשות שמח, בהופעה שנערכה בשישי האחרון לרגל הסינגל החדש שיצא לפני שבועיים – "תראה היום".

הסגנון המיוחד שלהם משלב כלים אותנטיים רבים, בניהם קסטנייטות מרוקאיות, סוגים מיוחדים של כלי הקשה אוריינטליים ועוד, וכלי הנשיפה מקבלים אצלם מקום מכובד: הסקסופון של יקיר ששון, סולן ההרכב, ושתי חצוצרות נוספות לצדו. כל אלו הופכים את המוסיקה של ההרכב למיוחדת במינה, במטרה להביא את נגינת הרבע טון, לכלים המערביים. "זה מה שיוצר את הייחודיות שלנו", אומר ששון. "וזאת גם הסיבה לשם ההרכב".

את ההופעה פתח ההרכב עם השיר המקפיץ "connect", אחרי פתיחה מוסיקלית מרשימה שכוללת שילוב של הכלים האתניים המיוחדים בהרכב. לאחר מכן המשיך ההרכב להשמעה בהופעת בכורה של הסינגל החדש "תראה היום". גם כאן הקהל כבר השתלב עם הקצב והתחיל לזוז ולקפץ.

אליסף בשארי ויקיר ששון, סולני ההרכב, שרים בהרמוניה עם נגיעות מתימן, עראב ואפריקה, ומביאים את השמחה המזרחית באותנטיות מיוחדת. "תרגישו את זה מהרצפה עד הכתפיים", אומר בשארי. "זה קורה עכשיו", וההרכב ממשיך לשיר "יאללה בוא נביא את זה". מיד לאחר מכן מתחיל השיר "תן ת'לייבק", שמגיע משילוב המילים "Lay" ו-"Back", ומסמל עבור ההרכב דרך חיים. השיר עצמו משלב אתנו-גרוב עם ראפ, כאשר במקור משלב קטע ראפ עם נצ'י נצ' ואבישי כהן על הבס.

לקראת סוף ההופעה חזרו השניים לקצב השקט יותר עם השיר "גם כי אלך", ששימש כשיר הפתיחה לסדרה כיפת ברזל בקשת 12. אבל גם זה לא מה שמונע מהם לחזור לקצב, עם השיר "תהביל תרבח" שמשמעותו היא 'תהיה טמבל ותרוויח', לדברי ששון ובשארי. את ההופעה חותם ההרכב בשיר רגוע יותר, "אותו סיפור", ובסיום, כמו בפעמים הרבות בהן מטביעים ששון ובשארי מושגים חדשים בעברית, צועקים חברי ההרכב יחד עם הקהל "יש עניין!", ובהחלט יש.

צפו בקליפ לסינגל החדש של רבע לאפריקה – "תראה היום".

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *