פליני בנוסח ג'אז: ג'אז מהסרטים, בסדרת "ג'אז חם"

11/06/2015

מלי ארואסטי

פליני בנוסח ג'אז: ג'אז מהסרטים, בסדרת "ג'אז חם"

כבר עכשיו אני מתגעגעת לאיטליה, ומתגעגעת גם לסרטים של פליני, אפילו שאף פעם לא הייתי באיטליה, וגם לא ראיתי את

כבר עכשיו אני מתגעגעת לאיטליה, ומתגעגעת גם לסרטים של פליני, אפילו שאף פעם לא הייתי באיטליה, וגם לא ראיתי את הסרטים של פליני. ערב המחווה לנינו רוטה בהחלט השאיר טעם של עוד.

לערב המחווה לנינו רוטה חברו יחדיו רוסאריו ג'ליאנו (סקסופון) ולוצ'יאנו ביונדיני (אקורדיון), שניהם מוסיקאים איטלקיים בעלי שם עולמי, לנגן את המוסיקה של נינו רוטה, מלחין הבית של פליני.

IMG_1391_G

המוסיקה, כמו הסרטים, חקוקים עמוק בתוך עצמותינו ומחזירים אותנו לאיטליה של שנות החמישים, לססגוניות שלה, לנגני הרחוב בצד הדרך, לאהבה, לפאתוס האיטלקי, כל שנותר הוא לעצום את העיניים ולהתרגש ביחד עם רוסאריו ולוצ'יאנו.

רוסאריו גליאנו, סקסופוניסט ג'אזיסט בעל טכניקה פנומנלית וצליל עשיר, אלתר בקלילות על הנעימות האיטלקיות כאילו היו עוד סטנדרט ג'אז. בערב זכינו גם לשמוע אחת מהיצרות המרתקות שהלחין, "Bianco e Nero", שחור ולבן, אותה ניגן על סקסופון סופרן יחד עם לוצ'ינו על האקורדיון. לוצי'אנו ביונדיני הוא אקורדיוניסט מלודי המפליא באלתוריו ובגוונים שמפיק מהכלי. לרגע אחד היה לוצ'יאני נגן בנדונאון בסמטת רחוב אפלולית ולרגע אחריו היה לוצי'אני ג'אזיסט המצטט סטנדרטים באלתוריו.

שני הסולנים ביצעו בזאפה הרצליה הופעה מרתקת המשלבת ג'אז, מוסיקת רחוב, קצת טנגו, והרבה אהבה בניחוח איטלקי. מומלץ. >> צפו בגלרית התמונות מההופעה

הופעות נוספות בסדרה: 11.6 + 12.6 במוזיאון תל אביב לאמנות | 13.6 במוזיאון תל אביב לאמנות – ג'אז חם לילדים (מופע צהריים) | 13.6 בבית אבא חושי בחיפה. ניתן לרכוש כרטיסים באתר ג'אז חם

 

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *