סגנונות חבוקים: נסרין קדרי ודודו טסה בהאנגר

צילום: יאיר אבלסון

02/02/2018

מערכת רעש

סגנונות חבוקים: נסרין קדרי ודודו טסה בהאנגר

ההופעה של נסרין קדרי ודודו טסה היא מפגש מיוחד בין מוסיקה ערבית אותנטית ורוק ישראלי. את צעדיה הראשונים של חן זמיר בתוך ההאנגר רחב הידיים ליוותה השאלה איך יעבוד החיבור הזה – התשובה בהמשך הכתבה.

נסרין קדרי עולה לבמה בצעדים של דיווה ופותחת את ההופעה עם השיר "לובשת חיוך" – "אני רציתי לצעוק, שמישהו ישמע שכואב לי". הכינורות מלטפים את קולה, ובאמת, בין החיוכים אפשר לשמוע את עוצמות הכאב שלה. ככל שהיא מגביהה את קולה היא משאירה יותר סדקים ברחבי החלל.

כשהיא עוברת לשיר את "אנא בחיבק" אני מביטה על הקהל סביב השולחנות שמתחיל לרקוד לצלילי הדרבוקה, ופתאום נדמה לי שאני באמצע חתונה. "יש לי את הקהל הכי יפה בעולם", היא מכריזה, "מעל 2000 איש, מכל הצבעים ומכל המינים. מי שרואה חדשות חושב שיש פילוג והסתה. אני רואה כאן קהל יפה, קהל צבעוני ומגוון. זאת מדינת ישראל, כולנו כאן ביחד".

"המוסיקה מחברת בין עולמות", ממשיכה נסרין ומזמינה את דודו טסה לבמה. כשהוא מצטרף, הקסם מתחיל לקרות. חיבור שנוצר בין שני סגנונות; רוק ישראלי וערבית אותנטית, ויוצר שילוב חדש ומהפנט. החשמלית של טסה מלווה את קולה של קדרי, ושניהם שרים יחד: "אין לי יום, אין לי לילה" בערבית מסתלסלת.

הטקסטים שלהם מתכתבים. "ישנו בחור שבכל בוקר הוא פרחים אלי שולח", שרה קדרי, וטסה מחזיר כמעט בלי להתכוון: "שום אהבה לא תתפוס את מקומה, נערה שתמיד אוהב בלי סיבה". והאהבה אכן מדברת. מתגלה מעל הסכסוכים, הפוליטיקה והמחלוקות וקוראת לקהל בין הצלילים, לרקוד יחד ולאהוב. חתונה בין שני סגנונות, ופערי תרבויות.

ההופעה נאלמת עם השיר "בנאדיק", אותו הקהל שר וכמעט מעפיל על קולה של קדרי. "ניסיתי להלך בין הטיפות, גם מהן הצמחתי לי את התקוות, ולא נתתי למציאות להשתנות". המילים מהדהדות באוויר. האם ניתן למוסיקה למשוך את האהבה אל תוך המציאות ולהשתנות?

צפו בגלריית התמונות מההופעה

צילום וידאו – יובל אראל

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *