Nana Banana: החדש של נטע בלייב ראשון רגע לפני האירווזיון

נטע בזאפה תל אביב. צילום: שרון עובדיה

12/05/2019

חן זמיר

Nana Banana: החדש של נטע בלייב ראשון רגע לפני האירווזיון

כשלצידה הלופר הצבעוני והאהוב, עלתה הבוקר נטע על בימת זאפה תל אביב בשמלה צהובה ובוהקת ועקבים מזוגזגים תואמים, ללייב ראשון של השיר השלישי החדש שלה – Nana Banana. מה מסמל השיר עבור נטע? מה תפקיד הבננות בשיר ועד כמה נטע חוששת לקראת הביצוע באירוויזיון? חן זמיר חוזרת ממסיבת הפיג'מות של נטע עם כל התשובות.

צפו בגלריית התמונות מאירוע ההשקה

"יש להגיע בפיג'מה", נכתב על הזמנת הסיקור לשיר השלישי החדש והמדובר של נטע, Nana Banana, שיצא רק לפני יומיים לאוויר העולם. אז אני מוצאת את עצמי נכנסת לזאפה בתל אביב בפיג'מת מיקי מאוס ונדהמת לגלות בננות בשלל סגנונות: הן תלויות מן התקרה ועל מיטה ענקית עמוסה בננות, מפוזרות בשולחנות האוכל המפנק ועל גבי סטיקר ענק על הבמה. על השולחנות ממתינות אוזניות זוהרות לרגע בו תעלה הדיווה הגדולה לבימת הזאפה.

כעבור כרבע שעה של מינגלינג, צילומים בפיג'מות ונשנושים מושחתים, כולם נקראים לגשת לכיסאות. רגע לאחר מכן עולה נטע ברזילי, האישה המדוברת ביותר בשנה האחרונה, בחן שאפשר למצוא רק בה, כשברקע נשמע השיר החדש. נרגשת מאוד היא מבקשת מכולם לשים אוזניות לקראת ביצוע הבכורה בלייב.

אפשר לומר שמשמיעה ראשונה השיר לא מלהיב או מרגש במיוחד, השיר אמנם פופי וקליט מאוד אבל הלופר נעלם והסגנון הפך פתאום לדי בנאלי ולא מאוד מחדש. אבל ברגע שנטע מתחילה לשיר, היא מזכירה לכולם את הסיבה שזכתה במקום הראשון. השיר משתנה לגמרי ברגע שהיא נוגעת במקרופון: היא פותחת בקולות "קוקו" משונים ומוזיקליים במיוחד, ובמהלך השיר היא מוסיפה ומאלתרת קטעי לופר שמעשירים את השיר ומשייכים אותו מחדש לסגנון הייחודי של נטע.

רגע אחרי שהיא עוצרת לנשום בסוף השיר היא מזמינה לבמה את מי שהלחין וכתב יחד איתה את השיר, סתיו בגר, ומתנצלת על היעדרותו של השותף החדש, נתן גושן, שלא מרגיש טוב. "אני וסתיו עובדים יחד כבר תקופה ארוכה", פותחת ברזילי ומספרת על השיר ותהליך יצירתו. "זה פשוט הניב כזאת אנרגיה בחדר שאי אפשר להתעלם ממנה יותר. השיר נכתב על הפחד והרצון להיוולד ולשחרר את הלחצים והציפיות מבחוץ שמצפים ממך לעשות כל מיני דברים, אם זה בעבר שאצליח בתור מוזיקאית ואם זה עכשיו שזה להוציא שירים שנכונים לאירוע מסוים, וזה בלתי פוסק. אבל יש משהו ב-"Nana Banana, I do what I wanna", כי בלעדי זה אתה לא יכול להיות אומן מעניין".

על תהליך היצירה עם נתן גושן מוסיפה ברזילי: "נתן הוא אומן פופ מדהים, אבל יש פופ ויש את נטע, והוא פשוט התחיל לפרוח בתוך האתגר הזה של לנסות לעשות משהו לבנאדם כל כך מסוים. הוא מעיין נובע של טקסט, נשמה גבוהה מאוד, והיה תהליך מטורף איתו".

נטע וסתיו בגר בזאפה תל אביב. צילום: שרון עובדיה

כמו בשירים הקודמים של ברזילי מודגש בכל פעם מוטיב אחר שחוזר על עצמו, אם זה קרקורי התרנגול בשיר הזוכה, הקרנף ובועות המסטיק בשיר השני, וכאן מגיעות הבננות ובועת הנוחות של נטע. "השיר הזה הוא הפוך על הפוך", מסביר בגר. "להישאר בבועה הנוחה, זה משהו לא כל כך נוח בחברה שלנו. כולם תמיד מצפים ממך לבוא לפה וללכת לשם, והחיבור של שלושתנו ביחד באולפן כשכל אחד מגיע קצת מעולם אחר, יצר לעצמנו את הבועה שלנו שהיא 'אנחנו עושים מה שבא לנו' מול כל הרעשים מבחוץ. אז אנחנו בעצם שוברים את הכללים בתוך המסגרת שלנו".

נטע, את הולכת לבצע שיר חדש שלך על בימת האירוויזיון, זה לא מפחיד אותך?
"כל העיסוק שלנו במוזיקה יכול לבוא משני צדדים", פותחת ברזילי ומסבירה. "אפשר להסתכל על זה בפחד ולרצות לקבור את עצמך באדמה, ואפשר לבוא ולהגיד שאין דבר שאני יודע לעשות שהוא יותר טוב ויותר נכון מזה. המקצוע בוחר אותך, אני לא יכולה לעשות שום דבר אחר, וכל רגע שאני עולה לבמה אני אומרת 'זה בחר אותי'. וגם השיר הזה בחר אותי. אני חייבת להרגיש בנוח על הבמה ובחוץ מול העולם. אז אני יוצאת עם הפיג'מה או עם בגד הים, ואני מרגישה נוח, מבפנים ומבחוץ".

איך בחרתם את שם השיר?
"חיפשנו משהו שמתחרז עם באסה סבבה ופשוט זרמנו עם זה", עונה בגר בחצי צחוק. "הרגשנו שזה חזק מאיתנו", מוסיפה ברזילי. "בהתחלה פחדנו שזה דומה מידי לבאסה סבבה, חשבנו על Comfortable, חשבנו על I Do What I Wanna, אבל כששומעים את השיר עולה Nana Banana, וזה ברור. אז זה הסיפור".

נטע ברזילי תבצע בשנית את השיר Nana Banana על בימת האירוויזיון במוצאי שבת הקרוב, ה-18.5. צפו בקטעים מאירוע ההשקה בזאפה.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *