ניצוצות: מאיה איזקוביץ בהופעה אינטימית

מאיה איזקוביץ ביפו קריאייטב. צילום: שרון עובדיה

02/02/2019

חן זמיר

ניצוצות: מאיה איזקוביץ בהופעה אינטימית

לקראת מופע השקת האלבום שיערך ב-5/3 בבארבי, התכנסו בחמישי האחרון החברים, המעריצים והמלווים הקרובים של מאיה איזקוביץ במסע המוסיקלי שלה למופע אינטימי בחלל האמנות "יפו קריאייטיב", בו חשפה איזקוביץ קומץ שירים מתוך האלבום החדש בהפקתו של תומר יוסף. חן זמיר הייתה שם ונשארה עם טעם של עוד.

הערב מתחיל במינגלינג קצר וכמה הרמות כוסית, כשעל השולחן מונחים יינות לבנים ואדומים לצד אלבומיה הקודמים של איזקוביץ. כעבור זמן מה נעמדת איזקוביץ על השולחן כשבידיה גיטרה ולעיניה כיסוי אדום קשור, בדיוק כמו בקליפ השיר Sparkle, שיצא כסינגל בפברואר האחרון וישמש כשיר הנושא לאלבום החדש.

איזקוביץ פותחת את המופע עם ביצוע מקוצר לשיר ומיד לאחר מכן יורדת ומתיישבת על כיסא מול הקהל. "תודה רבה, אני מתרגשת. איזה כיף שכולכם באתם", היא אומרת בהתרגשות כנה. "לא עשיתי הופעה כזאת אף פעם", היא מתוודה. "עם האלבום החדש שקיבל כיוון מאוד אלקטרוני הרגשתי צורך לחלוק את הליבה של השירים איתכם, קהל שהולך איתי וחלק מההתפתחות שלי".

על ההשראה לשיר Sparkle היא מוסיפה: "השיר נכתב בתקופה בה הרגשתי דיסוננס בין איפה שאני נמצאת ובין איפה שאני רואה את עצמי וזה יצר אצלי הרבה תסכול ודאון, נפגשתי עם תומר יוסף וביחד זיקקנו את השיר הזה. האלבום החדש נקרא גם Sparkle וזה כל הנושא שלו, אני מרגישה שהרבה פעמים אנחנו שמים על עצמנו כיסוי עיניים ומגבילים את עצמנו, ולפעמים ברגע שמשחררים את זה, הכל נפתח והשיר הזה מדבר על הניצוץ הפנימי שצריך לשחרר אצל כל אחד".

איזקוביץ חוזרת לגיטרה בשיר נוסף מתוך האלבום החדש, "Wait for me", ואז עוצרת לבדוק שכולם נהנים. "שתיתם יין?", היא מוודאת בחיוך. "תעביר גם לי כוסית, אדום רוזה", היא מבקשת ומרימה לחיים, "כיף שבאתם".

"אני אחזור קצת לשורשים", ממשיכה איזקוביץ. "השיר הבא תמיד מקרקע אותי ומחבר אותי לעצמי". כשהיא מתחילה את השיר Safe & Sound מתוך אלבום הבכורה הקהל מצטרף אליה ברכות שהופכת את הביצוע לקסום יותר ממה שהוא.

"2018 היתה מלאה שינויים הופכי חיים", משתפת איזקוביץ בכנות את הקהל. "הייתי לרוב בניו יורק והקלטתי את האלבום חדש, הייתי על הציר ומשהו נפרץ בי, הרגשתי שחיים פעם אחת וכל מה שבא לי לנסות, זה הזמן. אז התחלתי לרקוד בהולה הופ, וזה בפני עצמו שינה לי את החיים". על העבודה עם יוסף היא מספרת: "בתהליך עבודה עם תומר לא תכננו שזה יהיה אלקטרוני אבל כשנכנסו לאולפן זה מה שקרה, וזה היה לי מאוד כיף לשחרר ולא להגביל את עצמי, כי כל עוד הלב שלי שם, זה אני".

מאיה איזקוביץ ביפו קריאייטב. צילום: שרון עובדיה

איזקוביץ ממשיכה את המופע עם קאבר לשיר "Impossible" של Shontelle כשמאחורי הבחירה מסתתרת פרידה מבן זוג, תקופה בה השיר ליווה אותה ועזר לה לבכות ולשחרר. "עד היום הנטייה הטבעית שלי היא לכתוב על שברון לב", ממשיכה איזקוביץ לקראת השיר "Temporary Home" מתוך האלבום החדש, ומספרת על תהליך של שבועיים רצוף, בוקר עד לילה, בו נכתבו כל שירי האלבום.

"כשתומר ביקש ממני לכתוב על נושא חדש שבוער בי ומפריע לי ולא נוגע לאהבה, בתור בת לעולים חדשים מדרום אפריקה שגדלה בקיבוץ, ואבא שלי שאסרו עליו לעסוק בלימוד כלי נגינה, הרגשתי תמיד חוסר שייכות וחוסר הבנה, חוסר סובלנת וחוסר כבוד אחד כלפי השני, ועד היום זה משהו שמפריע לי. אני מאמינה שאם נתחיל לראות אחד את השני ולהתייחס בכבוד ואהבה, העולם יהיה יותר טוב.

רגע לפני שהיא מתחילה היא מבקשת מהקהל לשיר איתה את הפזמון המיוחד, "סימפלנו את השיר ב-4 בבוקר, היינו במצב כפית ואמרנו שאנחנו מסמפלים עם הרוחות של הסבתות שלנו, ומשם נולד הפזמון", מספרת איזקוביץ, והשילוב עם הקהל בשיר עושה את שלו. מיד אחרי איזקוביץ ממשיכה לשיר את "Minor Changes" מתוך האלבום השני, גם הוא בליווי זמזום שעולה מתוך הקהל.

"יש בקרוב השקה בבארבי ואני הכי בן-אדם של לספר את ההפתעות, אבל זה הולך להיות אדיר והאלבום הפיזי יחכה שם לראשונה", חושפת איזקוביץ בהתרגשות. בסיום התודות היא עוצרת לכוון את הגיטרה ןמגיעה לשיר האחרון והידוע ביותר שלה, "Is It Alright", מתוך אלבום הבכורה. כשאיזקוביץ מסיימת את השיר ויורדת מהבמה המאולתרת, הקהל קורא להדרן. היא נכנעת וחוזרת לחצי שיר, ביצוע קצר לשיר "במכונית" של אתניקס.

על אף היכולות המופלאות של איזקוביץ ליצור אווירה קואוזית ונעימה בחלל החדר ולספר את המסע שלה בשירים, ההופעה היתה קצרה מידי לטעמי. רוב השירים היו מוכרים מהופעות אחרות של איזקוביץ וכן לא מצאתי עניין בשילוב שני קאברים במופע כל כך קצר. נשארתי בתקווה כי המופע בבארבי יהיה מלהיב ואנרגטי יותר, בו ככל הנראה יבואו לידי ביטוי הביטים האלקטרוניים המאפיינים את האלבום החדש.

צפו בקטעי הוידאו שצילם שרון עובדיה

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו

  לוח הופעות

 • 2019-10-24

  פסטיבל אינדינגב

  16:00 מצפה גבולות

 • לכל ההופעות

 • רעש

  הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *