ניצוץ מחשמל: מאיה איזקוביץ משיקה אלבום בבארבי

מאיה איזקוביץ בבארבי. צילום: מורן לוי

07/03/2019

חן זמיר

ניצוץ מחשמל: מאיה איזקוביץ משיקה אלבום בבארבי

בליווי חשמליות ותכנותים מרשימים ועל רקע תפאורה מנצנצת, קיימה הזמרת מאיה איזקוביץ את מופע השקת האלבום החדש שלה "Sparkle". גם ירמי קפלן, תומר יוסף ופטר איזקוביץ הגיעו להתארח. אז איך נשמע האלבום החדש? חן זמיר היתה שם וחזרה עם המסקנות.

צפו בגלריית התמונות מההופעה

כשהיא עם סרט אדום על העיניים עולה איזקוביץ לבמה ופותחת את המופע עם "Sparkle" בשירה אקוסטית ושמץ חושניות שנשמע בקולה. אחרי "ערב טוב" קצר היא מוציאה גיטרה חשמלית ובליווי תופים ותכנותים עוברת לשיר מרשים יותר מבחינת הביצוע, "Brave Again" יחד עם משחק מעניין של התאורה והנצנצים על הבמה.

"השנה האחרונה היתה התגברות על פרידה מאוד כואבת", מקדימה איזקוביץ לפני שהיא מתחילה את "Higher Then Fever". "מתוך מקום של לשחרר ולא לדעת מה יהיה נכתב השיר הבא". בעיניי התכנות כאן היה פחות מוצלח ואולי סולו חשמלית היה מעיף את השיר גבוה יותר.

לשיר "Wait For Me" מזמינה איזקוביץ את הזמר שמצליח לכבוש את הבארבי בכל פעם מחדש, ירמי קפלן, רק שהפעם נראה שהוא מתקשה להשתלט על השיר והדואט המבטיח נשמע מעט מאכזב ולא מתחבר עד הסוף. אחרי שהיא נפרדת מקפלן בחיבוק מביאה איזקוביץ את החישוק הזוהר שלה ובהפוגה דרמתית מבצעת קטע הולה הופ שמוסיף אקשן.

היא עוצרת בהתנשפות ומרימה כוס לחיים רגע לפני שהיא ממשיכה לשיר מלא חיות ופופי מאוד, "Rebel Yell" שגם עשוי מעולה מבחינת התכנותים ושילוב החשמלית. בדרמתיות אלגנטית היא מסיימת עם הידיים למעלה ועוברת לשיר גרובי ומרקיד מאוד בסגנון דומה, "CFL". לדואט מרגש מזמינה איזקוביץ את תומר יוסף ויחד הם שרים את "Meet Again" בהרמוניה טובה והסגנון הפופי של האלבום עדיין מורגש באוויר.

לשיר הבא מזמינה איזקוביץ את אביה פטר שנמצא בקהל, וכשהם שרים יחד את "אין לי מנוס" בהקדשה לאחיה שחוגג יום הולדת, האווירה פתאום הופכת למשפחתית ומחממת לב, פטר מצטרף במפוחית שמוסיפה סגנון קאנטרי לשיר וניכר על איזקוביץ שהיא משוחררת יותר ורשמית פחות.

בליווי קטע אינסטרומנטלי של חשמליות משלהבת איזקוביץ את הקהל שוב עם החישוק הזוהר שלה, וכשהחשמליות עדיין ברקע, היא ממשיכה לשיר את "Minor Changes". כמו זרם חשמלי של אנרגיות מעבירה איזקוביץ לקהל את החיות שזורמת מתוך השיר. איזקוביץ עוברת לשיר את Temperery Home" ואת הפזמון היא מבקשת להקדיש "לכל מי שעצבן אתכם היום". רגע לפני שהיא יורדת להדרן היא חוזרת לאלבומה הראשון עם "Is It Alright" בשילוב תכנותים וסולו חשמליות שמשדרגים את השיר ומזכירים את אופי האלבום החדש והפנים האנרגטיות יותר של איזקוביץ.

איזקוביץ חוזרת בתשואות לביצוע אקוסטי של השיר "Impossible" של Shontelle, קאבר שלטעמי מעט מיותר ופחות מקצועי אך נראה שהוא נוגע באיזקוביץ באופן אישי. "החלטתי לעשות אותו היום בבוקר", מזכירה איזקוביץ, "שיר שהייתי מתפרקת עליו ועזר לי מאוד להתמודד עם הפרידה". היא ממשיכה לשיר אחרון, גם הוא בביצוע אקוסטי, "Safe & Sound" מתוך אלבומה הראשון ומזכירה לקהל לשמור על הניצוץ שקיים בתוכנו, והקהל מלווה אותה בשירה.

המופע מאוד מרשים ובהחלט מספק ועונה על הציפיות. התכנותים והמקצבים בשירים החדשים אולי קצת דומים מידי מבחינת הסגנון אבל התהליך של איזקוביץ מתבטא מאוד באלבום החדש והצמיחה המוסיקלית שלה מעוררת השראה ומורגשת בכל שיר. לטעמי יש משהו בעדינות המיוחדת והקסומה האופיינית לאלבומים הקודמים של איזקוביץ שחבל להמיר, אבל אין ספק שיש גם יופי בטרנספורמציה ותענוג לראות את איזקוביץ משתנה דרך המוזיקה ומתחדשת.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *