פנתרי הפאנק: הפוסי של לוסי בלבונטין

הפוסי של לוסי בלבונטין. צילום: שרון עובדיה

15/07/2018

לורן מילק

פנתרי הפאנק: הפוסי של לוסי בלבונטין

הפוסי של לוסי חוגגים 20 שנה ללהקה ומי שלא שותה שישתה. המוסיקה תמיד הייתה מרפא, לא באמת ניתן להתמודד עם מוות של סולן. חברי הלהקה כותבים ומנגנים יחד, וכולם מנגנים גם עם עוד אנשים ועוד הרכבים. פאנק עברי שגורם לתחושת חמימות, התרפקות, רגישות בעיניים, עישונים מוגברים וסיפוק.

מאת: לורן מילק

צפו בגלריית התמונות מההופעה

על מפרק ידי שם הלהקה הפצצתי תחום בשחור במשולש של חותמת דואר צבאית. הסולן עמית אדן מנגן ביטים ממכונת הסמפלר בזרועות מקועקעות צלליות גמלים שחורים וארז שמידע מרים את מפרק ידו: "פוליטיקאים זונות וחארות, אל תהיו בני זונות. אל תהיו בריונים ואל תתנו לאף אחד שיהיה בריון עליכם… כולם צדיקים, כולם חתוכים, עדיין נלחמים באנשים שמנסים להרעיל אותנו בגז".

אני נסערת לפגוש בלייב, פנים אל פנים, את אחד השירים הישראלים החזקים ביותר שיצא לי לשמוע: "האדמה נצבעה לפתע באדום/ איש לא צפה את היום האיום/ המטיפים הדתיים לא הספיקו לשאת תפילה", קבלו את: "היום שבו נחרבה המדינה". הנשמה שלי שכובה על הרציף ומחכה שיעבור החומר הטהור. נשים מתעופפות כאן באוויר. זאת עם הפירסינג נפלה על הרצפה ונשמע קול חבטה, מהר מאוד היא מתרוממת ועולה, מטפסת כמו לטאה על אנשים מהקהל.

פגשתי אותם לפני 15 שנה בכרובית. ראיינתי את עומרי גולדין ז"ל לטלוויזיה. מאז הם גדלו, ואפילו השתכללו, יש להם עדת מעריצים, שני אלבומים ותקליט ויניל כפול: "מסיתים למרד".

לקראת סיום ההופעה תופס ת'מיקרופון נטע גופן, הבסיסט עם הראסטות, ומתחיל לשיר: "יו גנגסטה נמאסת/ די למכור רובים בבסטה" (גנגסטה) מולו עומדת פאנקיסטית שזוכרת את המילים ושרה איתו כשפניה כמעט נוגעים בפניו. הוא כתב והלחין את השיר והקול שלו נולד לתוך הרווח הלוהט שבין זרות לקרבה. מבחינתי זהו אחד משיאי הערב.

אני ממוקמת היטב, מול עידן הגיטריסט. הוא נע באופן חי ותשוקתי, ויש לו טלקסטר מופלאה בצבע קרם ברולה. אופיום ואהבה בחדר. בלב המאפליה מנגן גור שפיגל על כלי הקשה, הוא הצטרף ללהקה כמתופף בסיבוב קודם. אני שומעת את הסאונד של הנשימה שלי, הנה גור מזנק מן הבשן, הוא יפה ועושה פרצופים שמדליקים ת'שועלים.

שוב מופיעה הדמות שאי אפשר להחזיר, שכבר נפלה לחשיכה, שהחיים שרפו. משהו מאיים לחסל אותי אם לא אתיק את המבט מן ההתרסקות האיטית של כל העצמות אל תוך עצמן. לקראת אלבום שלישי נפתח באוויר פתח למערכת יחסים חדשה עם הקהל, כזו שיש בתוכה הרבה כניסות ויציאות. חובת ההוכחה לעלות עוד מדרגה היא עליהם, בלאו הכי ההוכחה נמצאת בפודינג.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *