הביטים עולים: אינפקטד מאשרום וחברים בלייב פארק

צילום: אלה מאירוביץ'

03/04/2018

חן זמיר

הביטים עולים: אינפקטד מאשרום וחברים בלייב פארק

10 אלף איש הגיעו במוצ"ש האחרון לראות את אינפקטד משרום מופיעים בלייב פארק של ראשון לציון. איך הביטים שלהם נשמעים עם שלומי שבן, אמיר דדון, טונה והתקווה 6? חן זמיר הייתה שם ומביאה את הרשמים.

המופע נפתח עם הביטים הפסיכדלים והאלקטרוניים של אינפקטד, בליווי תופים וחשמליות, וכתוספת מפתיעה בשתי קומות הצטרפה לחגיגה תזמורת כלי מיתר וכלי נשיפה הכוללים כינורות, טרומבונים וחצוצרות. התזמורת עלתה לזמן קצר מידי לטעמי, למרות השילוב המרענן שהעניקה למוסיקה המקפיצה של אינפקטד. מיד לאחר מכן עלה לבמה שלומי שבן והוסיף את צלילי הפסנתר שלו, שדי נבלעו בתוך הביטים וחבל שכך כי היה פה פוטנציאל מעניין.

הגיחה הקצרה של שבן הוחלפה בטונה ששילב את השיר י"א 2 טוב יותר עם הקצב החזק, אחריו עלה סקאזי, שיותר נוגע בסגנון האלקטרוני ולכן השתלב באופן טבעי בשיר "Sa'eed". שניהם קפצו יחד עם הקהל באנרגיות שלא נגמרות. "בחלומות הכי הוורודים שלי לא ראיתי את זה ככה", צועק דובדבני למיקרופון וממשיך להזיע על הבמה בלי מעצורים. אחרי סקאזי מצטרף לחגיגה עמרי גליקמן, סולן התקווה 6 שכבר שיתף פעולה בעבר עם אינפקטד, ושר את "קופנגן" ו-"יום חדש עולה" עם דובדבני. גם כאן השילוב כבר הפך טבעי ומרענן, כשגליקמן כבר שולט בקצה הביטים האלקטרוניים.

לקראת סיום טונה עולה לשיר נוסף, "אבודים בחלל", ומגלה לנו שראפ עובד טוב עם קצב פסיכדלי ואלקטרוני, אחריו מגיע אמיר דדון, ההפתעה של הערב, שמגיע מעולם מוסיקלי שונה לגמרי, ומשדרג את השיר "חצי" עם המוסיקה של אינפקטד. בהמשך האווירה הפכה פסיכדלית יותר ויותר, רוב הנוכחים קיפצו בלי הפסקה אבל בשלב מסויים הקצב הפך לרפיטטיבי ולא מחדש במיוחד, ובעיניי המוסיקה מיצתה את עצמה מהר מהצפוי, למרות הפוטנציאל של כל אחד מהאורחים המיוחדים שהגיעו להופיע. הסגנונות השונים לרגעים הוסיפו גוון מדליק ולרוב נבלעו למול הביטים החזקים של אינפקטד, ויכלו להשתלב בצורה משמעותית יותר ולהעניק הרמוניה מעניינת ומיוחדת יותר.

לסיכום, לטעמי רוב המופע נשמע כמו מסיבת נוער אחת גדולה, יותר מאשר אירוע מוסיקלי מיוחד מסוגו. מה שכן עבד, זה האנרגיות הבלתי נגמרות של דובדבני שהצליח להקפיץ את הקהל העצום במשך ערב שלם.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *