ביקורת אלבום: עידן עמדי – חלק מהזמן

חלק מהזמן, עטיפת האלבום (צילום: פטריק סבג)

04/02/2017

תמרה לילך מזומן

ביקורת אלבום: עידן עמדי – חלק מהזמן

חלק מהאלבום של עידן עמדי לוקח למקומות שבהם קיימת תחושת הפספוס, תחושה של כאב דק שעובר בין העצמות. עמדי שואל בדרכים שונות איך באמת ניתן לאהוב בעולם שבו יש מהרע ומהטוב גם יחד? יש לו יכולות, לעמדי, להבדיל ביניהם, למפות וזה מה שהופך את הנפש שלו לתוהה. זה מה שנותן לנו את החומר הזה לנשמה.

האלבום הרביעי של עידן עמדי, "חלק מהזמן", פותח במעין ניגון ההולך לאט לתוך זוגיות מחלחלת, כזו שמכניסה עניינים של מעלה אל תוך הארציות. הוא חושף אותנו לתהליך שלו עם עצמו, תהליך שמוביל לתוך חיפוש של אהבה ומשמעות. "בסוף", "עד שיעלה היום הבא" ו"חלק מהזמן", שלושת השירים שפותחים את האלבום, מוכרים ואחריהם נפתחת הנפש לעוד רבדים של כמעט, כמעט להצליח להבין. אני הולכת איתו, יחד, למקומות ההם של שאלת הטוב והרע, הוא חי את המציאות ותוך כדי מפריד ומחבר אותה בשאלות.

בין השירים המוכרים, המושמעים, לבין השירים שפחות הוא מצייר תמונה גדולה מאוד, לא מחודדת, נוגעת בלהבות, בפרצופים רבים ובמצבים שונים החוזרים על עצמם, כמו במרפסת: "רודפים אחרי השמש, בראש שלי הכל אחרת את שוכבת במיטה והילדים רצים בחדר הבוקר בא מוקדם…". הקצב השונה המגיע בשיר "עכשיו כולם רוקדים", פותח את האלבום למפרש אחר, אך גם שם במקצבים של עמדי הנשמה העתיקה שלו מבצבצת. התיאור של אדם המתבונן מהצד, המתאמץ להשתתף בשמחה ובפנים חושב על אותם דברים שאנשים אחרים חושבים עליהם במקרה הטוב בבוקר למחרת, לאחר ההתפכחות. כאן, הפיכח פיקח תמיד.

בשיר "אושר" נדמה שהכנות שלו מרסקת את מגדל הכוח הפנימי הנבנה כמגננה, הוא מצליח לחדור אותו במהירות. רציתי לשאול את עמדי כמה בר מזל אפשר להיות כשחולקים שאלות על אלוהים ואדם, על אהבה והתחפשות עם אנשים. נדמה שאת המסע שלו הכולל את אלוהים והאהבה בוחר עמדי לעבור לא לבדו.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *