אנשי הלב: הדס קליינמן ואביב בכר בבארבי

צילום: שרון עובדיה

17/12/2017

תמרה לילך מזומן

אנשי הלב: הדס קליינמן ואביב בכר בבארבי

מי שהגיע ביום שלישי האחרון לבארבי מצא בו עולם נשמה. ומלאכים בדמותם של הדס קליינמן ואביב בכר עומדים על במה. והם, אינם מתביישים לספר על חיבוטים קטנים, גדולים, עם עצמם. במעין כנות פשוטה ונקייה הם מספרים לנו על אהבה, חוסר השקט הנפשי וכמיהה גדולה.

השקת אלבומם השני של הדס קליינמן ואביב בכר. על הבמה מופקים צלילים של אור, צלילים שמגיעים מתוך המקומות הפנימיים. צלילים שלולא היינו מקשיבים להם באוזננו ממש לא היינו מאמינים שהם מגיעים מהמקומות הכואבים, החבוטים, שלנו עם עצמנו.

"כוכב אחד" מתחיל, בקסם כל-כך גדול. בשקט, הפשטות ממשיכה לכל אורך השירים, זוהרת באור השומר עליה מפשטות יתר. הצלילים מהולים בהכרה גדולה, בהזדהות. הדס קליינמן מבליטה את הצלילים היטב עם הצ'לו, קשה לנתק את המבט מהאדום הבוהק, מצלילו.

"כמה חיכינו לרגע הזה והנה הוא מגיע… לקבל טוב כשהוא מגיע. פעם אחת רק פעם אחת לא לברוח מזה, להסתתר ולהגיד שזה גדול עליי. הנשמה בוערת להשתנות ולקבל את האמת", מתוך הסינגל הראשון של האלבום, "פעם אחת", מותיר רושם עמוק ומושח בנוצץ את "אם אעזוב" ו"ילד של סופות שקטות" הבאים אחריו. השירים ממשיכים את האמת שמתגלה כבר מהשיר הראשון, השקט שמלווה אותו מלווה גם את האחרים. נגלה לפנינו עולם של נשמה. וכולנו פוסעים בו יחד, החל מהאנשים שמגיעים להקשיב לשניים המיוחדים הללו, עד לצורת ההופעה של ˙360 והבחירה לארח את ארז לב ארי.

צפו בגלריית התמונות מההופעה

כשמקשיבים למילים מזהים נגיעות של ימימה (ימימה אביטל), חוסר וכאב שיוצר פרח ובעיקר שומעים את קולה של הנשמה שמופיע כפי שהיא. ללא ניסיון לייפות או להסתיר, היא מתמלאת ונאלמת, שלמה וחצויה כל-כך ומאמינה בתכלית. תכליתה שלה. כל כך נעים לשמוע את אלוהים מגיע דרכם, נעים להכיר אנשים שהם קצת כמוך, שואלים, מאמינים באור, בגבוה, בלב. לשמוע את אלוהים בנגיעות רכות וארוכות, לשמוע את עצמך על כל הרצונות, החיבוטים, המהווים ולהרגיש עדיין שזה כל כך בסדר וכל כך יפה להיות אדם כזה.

"סירת מפרש", מרטיט את הלב ומחבק את האלבום הראשון שלהם, "מטוס", שמגיע בחבילת מתנה יחד עם ארז לב ארי, מזכיר שיחה מהמקומות התמימים שלנו, המאמינים, אלו שמוציאות את הילד הקטן לשחק בכדור עם עצמו ואלוהים. "מה אעשה", של לב ארי מקבל ביצוע מיוחד ואותנטי. אם לאורך כל ההופעה תהיתי אם רק אני שומעת את הרוח מהדהדת בין האנשים אז לקראת סופה קיבלתי את התשובה "בימים שיעברו אלינו". כשהקהל הצטרף לתפילתם, יחד.

**
"עד שתהיה חופשי", "את מים" ו"עומק האמת", מסיימים את ההופעה ואני עוד לוקחת את הזמן להקשיב להם עוד. קשה להתנתק מהצלילים שמרימים אותך, מחובר לעצמך. מה קורה כשהם הולכים הביתה. האם החיים שלהם שם במציאות דומה לעולם שהם יוצרים כאן על הבמה. האם האור נשבר .

צילום וידאו: שרון עובדיה ושי שיר

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו

  לוח הופעות

 • 2018-12-10

  50 שנה ללד זפלין – מופע מחווה

  21:00 צוותא, תל אביב

 • 2018-12-11

  עטר מיינר משיק אלבום חדש

  22:00 בארבי, תל אביב

 • Lucille Crew & Echo

  20:30 ברקה, באר שבע

 • 2018-12-12

  אלון עדר ולהקה משיקים אלבום חדש

  22:00 בארבי, תל אביב

 • ביטניק משיקים אלבום בכורה

  21:00 לבונטין 7, תל אביב

 • לכל ההופעות

 • רעש

  הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *