סלסולי קדושה: דוד ד'אור מארח במופע סליחות בבריכת הסולטן

דוד ד'אור בבריכת הסולטן. צילום: אלה מאירוביץ'

06/10/2019

חן זמיר

סלסולי קדושה: דוד ד'אור מארח במופע סליחות בבריכת הסולטן

ימים ספורים לקראת כיפור וברחבי הארץ מתקיימים מופעי סליחות הומים ונרגשים במגוונים מוסיקליים שונים. בין המופעים הגדולים ביותר הוא מופע הסליחות של דוד ד'אור בבריכת הסולטן, בו התארחו בניה ברבי, אמיר דדון, עידן עמדי, ליאור אלמליח וג'קי לוי. חן זמיר הייתה שם וחזרה עם הרשמים.

צפו בגלריית התמונות מההופעה

נרגשת מהמעמד אני מפלסת דרכי בין המון הנוהרים אל מופע הסליחות אולי הגדול ביותר השנה, אליו אזלו הכרטיסים כמעט שבועיים מראש. כבר בדרך מורגשים הפקקים, בעיר שהפכה לגועשת במיוחד בימים הנוראיים. כשאני מתקרבת לרחבה כבר מתנגן באוזניי קולו האדיר של דוד ד'אור, שעשה את הבלתי אפשרי והפך את גוון האופרה הייחודי בקולו למיינסטרים מודרני בעל שם עולמי.

אי שם בשנת 2008 קיבלו שיריו של ד'אור גוון יהודי יותר הנשען על המקורות, ובשנים האחרונות הפך מופע הסליחות של ד'אור למסורת, שקורית השנה גם בסמוך ליום הולדתו. המופע נפתח במחרוזת שירי סליחות בליווי 14 נגנים המשלבים כלי נגינה אתניים שונים, ובשירתו של ד'אור, כשהוא מרעים את קולו בשירת "יה שמע אביונך", לבוש חליפה וכובע קסקט שחור. ד'אור נפעם לרגע מהמעמד ומודה למרומים, על מלך שהוא גם אב, רגע לפני שירת "אבינו מלכנו". בין לבין מופיע וחוזר ג'קי לוי ומשלב הומור יהודי, והקהל מתגלגל מצחוק בבדיחות על ספרדים ואשכנזים.

בין רגעי השיא שנרשמו במהלך הערב היה קולו הנפלא של הפייטן ליאור אלמליח, שהדהד עד לעיר העתיקה בשירת "מודה אני", שבוצע במקור על ידי מאיר אריאל. מיד אחריו מצטרף בניה ברבי לדואט מיוחד בשירת ניגון חבד "צמאה לך נפשי", ואי אפשר להתעלם מהדואט המופלא של אמיר דדון ודוד ד'אור, בשירו "לבחור נכון", שבאורח פלא כל דואט עם השיר הופך לויראלי.
רגע נוסף שנרשם בשיאי הערב הוא הרגע בו עידן עמדי עוצר לאיחול מזל טוב נרגש לאימו החוגגת יום הולדת, ובליווי אורות הפלאפונים הוא שר את "חלק מהזמן", משתחל בין הקהל ומעניק לו רגע של נחת.

דוד ד'אור עם אמיר דדון. צילום: אלה מאירוביץ'

הסלסולים המהדהדים לאורך המופע, מתחזקים בחתימת המופע, בשיר המשותף "עננו", בו כל אמן הקדיש סלסול מרהיב אל הקהל המריע. הרגע המפתיע ביותר היה כשאמיר דדון הצליח להוציא מגרונו סלסול עמוק ומהדהד במיוחד. כמעט לפני הסוף, עוד חסר לי גוון קול נשי ועמוק ברבדי המופע. המופע נחתם בשירת "אדון הסליחות" בשילוב כל האמנים המשתתפים ובליווי דרבוקות, ולאחר הפוגה לא קצרה ששילבה את דברי ג'קי לוי, חוזר ד'אור להדרן ושר את "זמן אהבה".

"מכאן בוודאי ישמעו אותנו בשמיים", חותם ד'אור בדברים ומזכיר את הפסוק "תוכו רצוף אהבה", שמקורו בשיר השירים. "זה הזמן לשבור את החומות, זמן האהבה". ורגע לפני שאני עוזבת את רחבת המופע יחד עם כל ההמון אני מקווה בליבי שתפילתו תתגשם, והאהבה תחלחל בכל ההמון, אולי דרך המוסיקה, ישר אל תוך הלבבות.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *