מחוץ לפחדים: האחיות כרקוקלי בפסטיבל הפסנתר

כרקוקלי בפסטיבל הפסנתר. צילום: שרון עובדיה

14/11/2019

חן זמיר

מחוץ לפחדים: האחיות כרקוקלי בפסטיבל הפסנתר

במופע חדש של ארבע ידיים, מחפשות האחיות כרקוקלי אחר הרומנטיקה שאבדה, מתגברות יחד על הפחדים ומגישות פופ ישראלי טהור וכובש. מבטים נרגשים מתחלפים בין לירון וסתיו בגר, בן זוגה היושב בקהל, וההרמוניה בין צמד האחיות גואה ומציפה את הקהל. הכתבה של חן זמיר.

צפו בגלריית התמונות מההופעה

בימים בהם המצב הבטחוני מתעתע בשגרת יומנו, אולי לא רבים הם האנשים המתעקשים על הזכות לשמוע צלילים, ואולי דווקא למרות שגרת יומנו הקשה, המפלט הוא ימי החסד של פסטיבל הפסנתר, ואני נוכחת לגלות אולם מלא בהופעה של הצמד אולי הצעיר ביותר בפסטיבל.

"מצאנו לכם אחלה טיימינג להופעה", פונה טלי אל הקהל בשמץ ציניות, אחרי כניסה פופית מרשימה ומסנוורת במיוחד, בה פתחו השתיים בנגינת פסנתר לביצוע "על הספה", הלהיט המוכר שלהן מהשנה שעברה. מיד עוברות השתיים למרכז הבמה בליווי קלידים וגיטרה, והפופ מודגש יותר. בעקבים נוצצים, חליפה בוהקת וחצאית טינקרבל ירוקה, שרות השתיים את "תופסת", ומתעטפות בחושניות מעודנת.

הפוקוס עובר אל האחות לירון, שבקול רועד מספרת על לילה ארוך בו מצאה שיר של סתיו בגר בן זוגה, וחיכתה עד הבוקר לבקש את רשותו לבצע את השיר הטרי שיצא בימים האחרונים, "איפה הרומנטיקה". "הטכנולוגיה הולכת ומתקדמת", מוסיפה לירון, "ומשהו מהתמימות של פעם הולך ונעלם". בקול הילדותי כמעט, מתגנבת לפתע תמימות נקיה, וכשהעיניים של השניים נפגשות, מן הקהל אל הבמה ולהיפך, הקהל מרגיש איך הרומנטיקה נשארת בגוף, ובגר נראה מרוצה.

כרקוקלי בפסטיבל הפסנתר. צילום: שרון עובדיה

"אני בתקופה של חרדות", משתפת האחות לירון בכנות גדולה. "אנחנו שניה לפני אלבום חדש שעומד לצאת, סבב הופעות, והשמעה ראשונה של השירים שלנו. מצאתי את עצמי מפחדת, ואני תמיד רוצה לחשוב שבצד השני של הפחד קיימים הדברים הכי טובים". "כשמישהו קרוב אליך עובר תקופה קשה, אתה מרגיש את זה עליך", מוסיפה לירון, ומשתפת על התגלגלות הכתיבה לשיר "אני, לירון, אבא ואמא", שנולד מתוך הפחדים.

ובביצוע לשיר של אלון עדר, "שיר לאמא", אולי מה שחיכיתי לו קורה, והקסם מתחיל לפעול. הקולות מתערבבים במלאכיות מסויימת, והפסנתר מתגנב בקול רביעי וחמישי, ואני ממש מצליחה לדמיין אותן, שתי ילדות עמוסות בתמימות שמבקשות משאלה, "תראה כוכב קטן אחד". ועדיין, בין כל ההרמוניה המתעצמת והפופ הצלול, נדמה אולי שהשתיים זקוקות לדחיפה חזקה יותר אל מחוץ לפחדים, והמקום הנקי של שתיהן מול הפסנתר היה מעט חסר בעיני. הייתי שמחה לראות אותן בוחנות התנסות רחבה יותר במנעדי המוסיקה, מאתגרות את עצמן ואת הקהל, אולי יופי חדש יצמח מהרחבת עולמות שכזאת.

האחיות חוזרות יחד אל הבמה, מצטופפות בין הקלידים עם שני הנגנים שלהן ומסיימות בנגינה משותפת. אני יוצאת ומהרהרת לעצמי, כמה טוב שיש פחדים, שאולי נועדו כדי לגלות את הרומנטיקה המתחבאת בין הצלילים.

צפו בקטעי הוידאו שצילם שרון עובדיה

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *