מסיבת רגאיי: חגיגות יום הולדת 73 לבוב מארלי בהאנגר

צילום: שירה משה

11/02/2018

חן זמיר

מסיבת רגאיי: חגיגות יום הולדת 73 לבוב מארלי בהאנגר

טונה, נצ'י נצ', קרולינה, מרסדס בנד, מוש בן ארי ואברהם טל, אלו רק חלק מעשרות האומנים שהגיעו לעשות כבוד למלך הרגאיי האגדי ביום הולדתו, שרים את שיריו העוטפים כל פינה בעולם. התוצאה? ערב מחשמל ומרגש במיוחד.

כשעה לפני תחילת המופע הענק אזלו כל הכרטיסים, וההאנגר מתחיל להתמלא במגוון אנשים. ראסטות מתנופפות באוויר, חולצות זרוקות, צבעי דגל ג'מייקה בכל מקום וגרוב שעומד להתפרץ בכל רגע על הבמה.

יש משהו בשיריו של בוב מארלי שמכנס את הגוף לרוגע ולשלווה. אולי אלו ערכי השלום, האהבה והשוויון המהולים בכל שיריו ומורשתו, שחודרים לבפנים ומפעימים את הלב באופטימיות לפי קצב הרגאיי.

"כשאנחנו רואים את כמות האהבה של ישראל למשפחת מארלי, אנחנו באמת מעריכים את זה" פותח רוהאן מארלי את המופע בהתרגשות ומזמין את כוח ראסטה לפתוח את החגיגות עם השיר "Coming In From The Cold".

בהמשך אחרי ניתן בן ארי וגיא מזיג, הערב מתחיל להתחמם עם מלבי טרופיקל, שהוסיפו גרוב טרופי-בלקאני מעניין לשיר "3 Little Birds" בעזרת הצ'רנגו ותופי הקונגה שלהם. משם המשיכה החגיגה עם אברהם טל, אקסום ומיקה שדה שהוסיפו כל אחד את הווקאליות המיוחדת שלו, ובעוד הבמה זוהרת בירוק-צהוב-אדום, מרסדס בנד וקרולינה עלו בדואט עמוס בפאנק לשיר "I Shot The Shreiff", מן הצד יכולתי לראות איך רוהאן מארלי מתמוגג מרוב אושר.

איזי ממשיך לג'מג'ם אל תוך הלילה עם השיר "Jamming", מתחיל בנגיעה אישית עם ביטבוקס בעזרת הלופר שלו ועובר לראפ בעברית, גם טונה ממשיך ברעיון דומה ומתפרץ עם זעם ומרד על הבמה, בראפ שמשלב את "י"א 2" והשיר "Soul Rebel". נצ'י נצ' גם הוא מחבר שיר שלו – "איידישה ראסטה מאן" עם השיר "Iron Lion Zion", כשמאחוריו על הבמה הדגל הג'מייקני עוד מתנופף ורוהאן מחויך מאוזן לאוזן.

הזיל דמעה. רוהאן מארלי (צילום: שירה משה)

המסיבה לא נגמרת כשעומרי גליקמן עולה ושר שני שירים, רבע לאפריקה מפציצים בגרוב אפרו-עראב וסולו סקסופון עם השיר "Exodus". אבבה עולה גם היא ומביאה איתה ווקאליות מחשמלת כשהיא שרה "Turn Your Light", אחריה עולים מוקי ומוש בן ארי שמביאים את עצמם לשירים של מארלי, כל אחד בדרכו המיוחדת.

"אני לא עושה את זה בדרך כלל, אבל גרמתם לי להזיל דמעה קטנה הלילה. זה מאוד משמעותי עבורי", מסכם רוהאן מארלי את המופע המרגש.

כשכל האומנים עולים לשיר יחד את "One Love", גם אני מתרגשת איתו. המורשת של בוב מארלי כנראה לא תישכח כל כך מהר, השירים שלו ממשיכים ללוות את כולנו עד היום. ולראות כל כך הרבה אומנים מסגנונות שונים שרים על אהבה ואחדות, זה בהחלט מחמם את הלב.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *