מעגל אינטימי: אביגייל רוז משיקה אלבום חדש

10/04/2017

תמרה לילך מזומן

מעגל אינטימי: אביגייל רוז משיקה אלבום חדש

כשאביגיל רוז מתקדמת לכיון המעגל בלבונטין ההתרגשות נדמה שהולכת איתה. נתחיל בשמלה השחורה שלה ונסיים ביוסי מזרחי, מפיק האלבום, אחר

כשאביגיל רוז מתקדמת לכיון המעגל בלבונטין ההתרגשות נדמה שהולכת איתה. נתחיל בשמלה השחורה שלה ונסיים ביוסי מזרחי, מפיק האלבום, אחר כך נציין את המרכבים שמרכיבים בייחודיות עדינה ופשוטה יחד את המופע הזה. הצלילים, אינם שוכחים את המקום שבו הם עומדים.

מאת: תמרה לילך מזומן | צילומים: שרון עובדיה

 

מופע השקה לאלבום הרביעי של אביגייל רוז, "השריטה שבפרקט". אלבום היוצא ארבע שנים לאחר האלבום האחרון. נדמה שכאן, באלבום זה רוז כבר יודעת לזהות את הסגנון הייחודי לה ולתת לו מקום.

תמיד חלמתי להזמין אמן שאני אוהבת אל תוך הבית, אל תוך חלל אינטימי , לשבת מולו, בכורסא האדומה שלי, לחלוץ נעליים ולהקשיב. בלבונטין, ברביעי האחרון, האינטימיות במקום הצליחה לשחרר כמוסות זמן ולערבב במעין תמהיל יצירתי את השירים מהאלבומים הקודמים של רוז ומהאלבום הנוכחי. צורת הישיבה המעגלית בהופעה הדגישה יותר מכל אולי את המעגליות שברגש, העליה והירידה והחיבור בין שניהם.

"זה יקרה" , מהאלבום החדש פתח את ההופעה ואליו מצטרפים , "אם יש ספק", ו"חצי נחמה" המוכר כל כך . "תני לרוח" ,"כל הזמן על סף בכי" , "יש אותי ", מתחברים עם "עוד מחכה לאחד" , "ואולי" "את לא יודעת" המקבל ביצוע מרגש וכל כך קרוב למקור עם אדם בן אמיתי.

נהדר לגלות עוד מהצבעים של רוז, כמו קסם ההולך ומקבל צורה מעט אחרת משיר לשיר. ישנם שירים המזהים בדיוק את רוז המוכרת, הנוגה מעט, המשתוקקת ויש המביאים אותה כילדה בועטת, מתריסה מעט. אולי עדיין לא כולם מכירים את הייחודיות של רוז, ייחודיות שמקורה בפשטות, באותנטיות, יש בה בפשטות זו מרחב נשימה. משהו להיאחז בו כקול כנה, כאמירה. חומר המרגיש קרוב, קל להקשיב לאביגייל רוז, למילים, לקול שלה המשכנע.

"זה יותר מכאב תבוא עכשיו ואל תלך , את כל מה שרע אני אסתיר אשיר לך בקול זהיר.." , מתוך , "וכשתבוא", הנושא תפילה עדינה, בוטחת. גם "כיפת זהב", שכמעט וחותם את ההופעה מגיע בביצוע מיוחד כל כך ובהתרגשות גדולה שלה ושל יוסי מזרחי. שני אלו אולי השירים הנוגעים ביותר באלבום מיוחד זה , המצליח לשלב את אביגייל הישנה יחד עם אביגייל המשתנה. קשה לבחור באחת מהן ואולי אין באמת צורך בבחירה, כשרוז עצמה מספרת במהלך ההופעה על התרחבות השמחה בחייה, "עדיף לי להיות מאושרת ולזנוח שירים", היא מספרת, על השינויים הקטנים שמעלים אותה גם לרוח אחרת . אני, מוכנה לקבל בה את כל הצדדים ונדמה שבדיוק כמוני גם הקהל עצמו שעומד סביבה ומקשיב לה. מקשיב מאוד.

צפו בגלריית התמונות מההופעה

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו

  לוח הופעות

 • 2018-03-23

  The Goldman Brothers משיקים אלבום בכורה

  13:30 בארבי, תל אביב

 • כיתת אמן עם סטיב ואי

  21:30 רדינג 3, תל אביב

 • 2018-03-24

  לאה מימון במופע פריזאי אקוסטי

  20:30 קפה ביאליק, תל אביב

 • 2018-03-25

  יום הולדת 5 ל-Blues&Booz

  20:30 בארבי, תל אביב

 • 2018-03-29

  אינפקטד מאשרום בקונצרט חגיגי

  21:00 לייב פארק ראשל"צ

 • לכל ההופעות

 • רעש

  הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *