סיקור הופעה: אלאניס מוריסט בישראל

אלאניס מוריסט בישראל. צילום: אלה מאירוביץ'

01/08/2018

טל הפנר

סיקור הופעה: אלאניס מוריסט בישראל

כשהתיישבתי על הדשא בלייב פארק ראשון לציון לפני ההופעה, אמרתי לעצמי "תנמיכי ציפיות", העדפתי לקבל בהבנה מאשר להתאכזב. ממש לא הייתי מוכנה לתרחיש שהתגשם שלשום בערב- אלאניס מוריסט נתנה את אחת ההופעות הטובות ביותר שראיתי בארץ.

צפו בגלריית התמונות מההופעה

מוריסט פתחה ב- All I Really Want, שיר הפתיחה האולטימטיבי שפותח גם את אלבום המופת שלה, Jagged Little Pill. בחירת השירים שלה הייתה עבור המעריצים וכמעט כל ההופעה הורכבה מן הלהיטים הגדולים ביותר. את Guardian, מהשירים הפחות מוכרים, הקדישה לבנה ו"לכל הילדים הפנימיים הרבים שבתוכי".

מוריסט שמרה על מתח גבוה לכל אורך ההופעה והדהימה ביכולות ווקאליות כמעט מושלמות, נוגעת בצלילים האייקוניים ושרה את המילים כשהקהל אחריה בכל הכוח. בחלק מן ההופעה ניגנה בגיטרה חשמלית מנצנצת ובחלק דילגה על הבמה עם המפוחית שלה, מה שהוליד גם דואט משעשע עם המתופף. על הבמה נראה שהיא והנגנים בתקשורת שיא- הם נעו בתיאום ובקשב והיו במורל גבוה למרות החום. מוריסט שיתפה כי מדובר בהופעה האחרונה בטור שלהם והודתה ל"קהילה" שלה, בהתכוונה ללהקה, לצוות ולמשפחה שלה, ונתנה לחברי הלהקה לגשת אל המיקרופון ולהגיד את התודות שלהם. היא עצמה הודתה לבעלה, "שבלעדיו כל זה לא היה קורה" והודתה לו על שעזר לה להגשים את החלום שלה להקים משפחה. אלאניס הכניסה באהבה את הקהל אל עולמה הפרטי וחלקה איתו חוויה אנושית מקסימה.

ההופעה טיפסה אל רגעי השיא שלה כשהתנגנו צליליו הראשונים של Ironic, הקהל השתגע ואלאניס נתנה לו לשיר את המילים תוך כדי שהיא משנה את השורה המפורסמת, של לפגוש את גבר החלומות ואז גם אשתו- ל"בעלו" והביעה בכך עמדה בפרו להט"בית. מיד לאחר מכן היא לא הורידה הילוך והמשיכה ל- You Oughta Know והקהל נכנס לטירוף, וב- Wake Up היא הנחיתה אותו בעדינות אל הקרקע וירדה מן הבמה בפעם הראשונה.

השיר הראשון בו נפתח ההדרן היה "הנה מה טוב ומה נעים, שבת אחים גם יחד" בנעימת פסנתר, עוד הבעת עמדה של מוריסט בנושאים הבוערים בסדר היום הציבורי הישראלי. מיד לאחריו התחלפה הנעימה בצלילי הפתיח של Uninvited המצמרר, כשבסי פארט אלאניס שיחררה הכל ונכנסה להשתוללות מדהימה על הבמה. באותם רגעים לא נותר היה לי אלא להסתכל בהשתאות על האישה הסוחפת הזו ולהעריך את האמת שלה, ולהודות על כך שהיא מסכימה לחלוק אותה בכזו נדיבות. אלאניס חתמה את הערב עם Thank You, צימוד מילים שחזרה עליו רבות במהלך ההופעה כלפי הקהל האוהד שמילא את הפארק, ושאין מתאים ממנו כדי לתאר את ההופעה שלה ולסכם את החוויה שלי- ת'נק יו.

צפו בוידאו מהמופע. צילום: אדוה אראל, באדיבות הבלוג של יובל אראל

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *