בכורה: קליפ חדש וראיון עם יפעת בר סלע

צילום: רוני כנעני

03/01/2020

חן זמיר

בכורה: קליפ חדש וראיון עם יפעת בר סלע

אחרי הסינגל הראשון "זה הגשם", יפעת בר סלע מציגה סינגל נוסף מתוך אלבום הבכורה, הצפוי לצאת בחודשים הקרובים. הסינגל, "לפני שיהיה מאוחר", נולד מתוך שיתוף פעולה עם יהוא ירון ומלווה בקליפ המצולם כולו בהילוך לאחור ומוצג בהקרנת בכורה כאן ברעש.

יפעת בר סלע פגשה את יהוא ירון, ויחד הקליטו את האלבום בלייב. האלבום צפוי לכלול 11 שירים אותם הלחינה וכתבה לצד יוצרים שונים, בניהם: צרויה להב, יונה וולך, אברהם חלפי, יורם טהרלב, זלדה, מירון ח. איזיקסון מירב רוט לפיד ויהוא ירון.

"האלבום התבשל לאורך יותר מעשור של יצירת שירים שנכתבו למגירה", מספרת בר סלע לרעש. "ואחרי שיהונתן, בני הבכור, נולד, הרגשתי בערה גדולה לממש רצון חזק ולהוציא אל האור את אותם שירים".

צפו בבכורה בקליפ החדש

מה תוכלי לספר לנו על השיר?
"השיר הולחן לפני כמעט 10 שנים ועבר כמה גלגולים של טקסטים. הטקסט של השיר כפי שהוא כיום נכתב לפני שלוש שנים והושלם על ידי יהוא (ירון) בזמן העבודה על האלבום. השיר מדבר על ההיכרות שלי עם בעלי ועל הפחד והבהלה שחוויתי בתחילת הקשר, פחדים שלא ידעתי להסביר אותם ואחרי הדייט השני והבהלה ממשהו טוב שנכנס לחיי והפחד ממחוייבות ברחתי ונסעתי לצפון לעשות ויפאסנה, סיפרתי ליהוא את הסיטואציה בה נכתב השיר והוא פשוט השלים אותה לטקסט באופן הכי מדוייק שיכולתי לבטא".

הקליפ, המוצג כולו בהילוך אחורי, צולם בשוט אחד. "המסר העיקרי של הקליפ הוא אותו מסר של השיר, של החששות מכניסה לקשר, פחד ממחוייבות והחשש לפרוץ את חומת ההתגוננות מקשרים שבניתי. בקליפ אני בעצם נראית מהורהרת עם לברוח מהקשר ובסוף מחליטה לחזור אחורה ולא לפחד. המסר בעצם הוא לא לחשוש ולהעיז".

מה היית רוצה או מקווה להעביר לצופה/מאזין באמצעות השיר?
הייתי רוצה שהצופה יפרוץ את הגבולות הפנימיים שהוא מציב לעצמו. אני מאמינה שהגבולות הפנימיים שלנו מגבילים אותנו מלהתפתח בהרבה מאוד תחומים, בזוגיות בעבודה ועוד. חשוב להעיז לנסות להגשים את החלומות וזה חלק מהתהליך המלא שעבר עליי בהוצאת האלבום שזה משהו שהיה טמון שם הרבה זמן. באלבום יש קו מאוד ברור בין השירים של פריצת גבולות, להעיז, ולהגשים חלומות. למשל השיר "אדם" מדבר על עבודה שהייתי בה ופחדתי לעזוב – תחושה שרבים מאיתנו חשים כל הזמן ועובדים בעצם במקום שהם לא אוהבים כי אין ברירה. חשוב לי שהיתייחסו לאלבום כאל יצירה אחת שלימה ולא סתם אוסף של שירים.

איך נוצר החיבור עם יהוא ירון?
חיפשתי מפיק ונפגשתי עם כמה, חיפשתי מישהו שאני באמת ארגיש שהוא מתחבר לטקסטים וללחנים ואצל יהוא זה היה מאוד בולט מההתחלה. העבודה עם יהוא לימדה אותי המון וזה היה בשבילי בית ספר ותהליך התפתחות וגדילה והכי חשוב שהוא הצליח לספוג ולהכיל את כל השגעונות שלי וברגעים מסוימים מחזק ומעצים, הסבלנות שלו הייתה מדהימה.

הופעת ההשקה לסינגל תתקיים ב-08/01/20 בצוזאמן בתל אביב.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *