שיר בחזרה וראיון עם חן ילון

צילום: שרון עובדיה

23/12/2016

משה צ'יטיאת

שיר בחזרה וראיון עם חן ילון

חן ילון מוציאה אלבום בכורה, "הילוך איטי". רגע לפני הופעת ההשקה שלו, ב-27.12 בתמונע, היא התיישבה לענות על השאלות של משה צ'יטיאת ואירחה אותנו בחדר החזרות.

נתחיל בהכרות. חן ילון, תל אביבית בת 26, חיה ונושמת מוסיקה כבר די הרבה שנים:
"התחלתי להתעסק במוסיקה מגיל מאד צעיר. בגיל 14 התחלתי לשיר ולהופיע בארץ ובחו"ל בהרכבים שונים. אחר כך התגייסתי ללהקת חיל הים ובהמשך למדתי בבית ספר רימון."

ועכשיו הגיע הזמן לאלבום בכורה. ספרי לנו עליו.
"האלבום, "הילוך איטי", מכיל 11 שירים. בכל אחד מהשירים אני לוקחת חלק או בכתיבה, או בהלחנה, או גם וגם."

עם אלו אמנים שיתפת פעולה באלבום?
"כל הנגנים באלבום שלי הם אמנים מוכשרים ומדהימים בפני עצמם. תמר אייזנמן, מאיה בלזיצמן, מתן אפרת, צוק דבוסק, אבנר קלמר, ספי ציזלינג ועוד מוכשרים וטובים…"

מה הסגנון המוסיקלי הבולט באלבום?
"קשה לי להגדיר מה הסגנון המוסיקלי שלי, וכל אחד בוחר לפרש אותו אחרת, אבל הייתי אומרת שהסגנון המוסיקלי שלי נע בין הסופט-רוק לפולק."

היית מגדירה את האלבום כאלבום קונספט או שכל שיר עומד בפני עצמו?
"יש קשר בין השירים, הם מספרים איזשהו סיפור ומגדירים אותי בכל מני זוויות ופנים שונים. האלבום הוא מעין מסע כזה שיש בו חלקים שונים אבל קשורים זה בזה."

צילום וידאו: שרון עובדיה | עריכה: אלון לוין

מה את חושבת על המוסיקה הישראלית העכשווית? לאיזה זמרים מהארץ ומחו"ל את מקשיבה?
"מהארץ אני מקשיבה הרבה לאביתר בנאי, שלומי שבן, אסף אבידן ועוד… מחו"ל אני אוהבת מאד את בון איבר, דמיאן רייס, רדיוהד, פורטיסהד, פיונה אפל ועוד. חוץ מזה, אני חושבת שנוצרים דברים מאד יפים במוסיקה הישראלית לאחרונה. אני בעיקר אוהבת להקשיב וללכת להופעות של אמני אינדי ויוצרים חדשים."

על פי שני הסינגלים שכבר הוצאת, נדמה שיש לך קו שהוא פחות מיינסטרים ויותר אישי, האם בתהליך הכתיבה או העיבוד היו מחשבות על התאמת השירים לרוח התקופה?
"ממש לא. חלק מהשירים נכתבו לפני הרבה מאד זמן וחלק נכתבו בסמוך להקלטת האלבום. אני תמיד כותבת מהמקום האישי שלי ומנסה להלביש את הלחן על הטקסט בצורה שהכי משרתת אותו, ללא קשר לרוח התקופה."

בהופעת ההשקה בתאטרון תמונע, תארחי את נתנאלה והדס קליינמן, למה בחרת דווקא בהן?
"אני מאד מתרגשת לארח את שתיהן. יצרתי איתן קשר לקראת ההשקה ומאד שמחתי שהן הסכימו לקחת חלק בזה. את הקול המיוחד של נתנאלה אני זוכרת מגיל מאד צעיר ואפילו ביצעתי את אחד השירים שלה באודישנים ללהקות הצבאיות. את המוסיקה של הדס קליינמן אני מכירה משיתוף הפעולה שלה עם אביב בכר. האלבום שלהם התנגן אצלי תקופה מאד ארוכה בזמן שעבדתי בעצמי על האלבום שלי. הנגינה והקול של הדס מהפנטים בעיניי ואני שמחה שיוצא לנו לשתף פעולה ביחד."

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?
"מקווה שבהשקת האלבום השני שלי "

בהצלחה

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *