עכשיו מעונן: בר קרתי בראיון לרגל סינגל בכורה

צילום: יערה עגנון

05/02/2017

עלי שנקר

עכשיו מעונן: בר קרתי בראיון לרגל סינגל בכורה

בר קרתי לא מפחד להשמיע את מחאתו על המצב הפוליטי בארץ, בדיוק כמו מי שהיה עד לפני רגע המנטור שלו. לרגל צאת סינגל הבכורה שלו, "מישהו", הוא ענה לשאלות של עֵלי שנקר, על ריאליטי, מחאה וחינוך.

"מישהו", שירו החדש של בר קרתי, אותו הפיק מתן ספנסר, הוא שיר ייאוש ותסכול על המצב הפוליטי בארצנו הקטנטונת, אך בסופו יש גם תקווה.

בעצם מדובר בשיר מחאה. לדעתך מחאה מוסיקלית היא מצליחה להזיז משהו בתודעת האנשים?
כן, אני חושב ששיר טוב יכול בהחלט להזיז משהו בתודעה, ומחאות מוסיקליות שהגיעו ברגע הנכון והונהגו על ידי האנשים הנכונים כבר הניעו מהפכות. השיר הזה הוא שיר של מחאה שקטה, של חיפוש דרך, הלוואי והוא יגרום לאנשים לעצור רגע ולחשוב.

אגב תודעה, וממש לא ממקום שיפוטי, תכנית ריאליטי היא הדרך הנכונה היום להיכנס לתודעה?
אני לא חושב שיש "דרך נכונה" להיכנס לתודעה, זה תהליך ארוך שיכול להגיע בכל מני דרכים וגם הדרך הזאת לגיטימית לדעתי, "זה לא המה אלא האיך" ותלוי איזו אישיות ואיזה תוכן באים לחשוף. מבחינתי, זאת הייתה עוד תחנה בדרך שלי כמוסיקאי. התלבטתי הרבה אם ללכת לתכנית כזאת, זה אף פעם לא היה חלום חיי, אבל עם הזמן הרגשתי שזה גם לא דבר פסול אלא הזדמנות לבוא ולחשוף חלק ממה שאני עושה. אני מקווה שהחשיפה תעזור בסופו של דבר לשירים שלי להגיע ליותר אנשים. זכיתי גם להכיר את אביב גפן, לשמוע את דעתו על השירים שלי ואפילו לחמם אותו בהופעה בזאפה, דבר שקשה לי להאמין שהייתי יכול לחוות אם לא הייתי מגיע לתכנית.

ברמה המוסיקלית, איזו השפעה, אם בכלל, הייתה להשתתפות בתכנית עלייך?
הגעתי לתכנית אחרי המון שנים של הופעות ועם אג'נדה מוסיקלית מסוימת, אני לא מרגיש שלתכנית הייתה השפעה עליי ברמה האמנותית. עם זאת, זה היה תענוג לעבוד עם הפקה מוסיקלית ברמה כזאת (טל פורר ופיטר רוט) ועם נגנים מעולים. לשמחתי, אני יכול לעמוד מאחורי הביצועים שעשיתי בתכנית ומאחורי בחירת השירים, הפחד הכי גדול שלי היה התפשרות על החומרים או על דרך הביצוע.

חוץ מהעבודה על המוסיקה שלו, קרתי עובד בעמותת אימג'ן, בה הוא מעביר פעילויות של מוסיקה לילדי חינוך מיוחד, עוזר להם לממש את זכותם להנות מהמוסיקה.

העבודה עם ילדי עמותת אימג'ן משפיעה על האני המוסיקלי שלך?
אולי בצורה עקיפה, אבל זאת בעיקר הפוגה מהיצירה האישית. אני מעביר בעמותה פעילויות העצמה במוסיקה לילדים מהחינוך המיוחד, ששם המטרה שלי היא לא לבטא את עצמי אלא לעזור להם לבטא את עצמם.

בר קרתי יופיע ב-7.2 באוזן בר בתל אביב, וב-11.2 בסינקופה חיפה.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו

  לוח הופעות

 • 2020-06-27

  הטייגר ליליז בישראל

  20:00 גגרין,תל אביב

 • 2020-07-04

  שאזאמאט משיקים אי.פי חדש

  22:00 בארבי, תל אביב

 • 2020-07-07

  רבע לאפריקה משיקים אלבום חדש

  22:00 בארבי, תל אביב

 • 2020-07-14

  הפיקסיז בישראל

  19:30 אסקפו, תל אביב

 • 2020-07-20

  קוסטה קפלן משיק אלבום חדש

  22:00 בארבי, תל אביב

 • לכל ההופעות

 • רעש

  הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *