מגזין רעש ומכללת BPM מציגים: חשיפה ראשונה עם קרן אילן

צילום: ליאור אלון

11/07/2018

מערכת רעש

מגזין רעש ומכללת BPM מציגים: חשיפה ראשונה עם קרן אילן

קרן אילן, בת 23, נולדה בוייטנאם, אומצה על ידי זוג ישראלי וגדלה כל חייה בארץ. בין הרצון להרחיק ולנדוד למדינות רחוקות ובין הקשרים שמחזיקים אותה קרובה לאדמה כאן, היא גם מתכננת להוציא את ה-EP בקרוב בישראל. תחושת התלישות (ואולי אפילו הבדידות) באה לידי ביטוי לא רק בדבריה אלא כמובן במוסיקה שלה ובמילים שהיא כותבת. בריאיון איתה, ניסינו לברר את המקורות המוסיקליים והרגשיים מאחוריה.

ספרי לנו קצת על תהליך האימוץ שעברת
הגעתי לארץ בגיל חודשיים. ההורים שלי היו די יוצאי דופן בזמנם. אמא שלי פשוט רצתה לאמץ. יש לי גם אחות גדולה ואח קטן שלא אומצו. כשהייתי בגיל 12, ערכנו עם המשפחה טיול בת מצווה בוייטנאם, ובאותה תקופה זה לא היה מקום שהיו בו הרבה מטיילים כמו היום. גם את הטיול אחרי צבא עשיתי שם. חיפשתי את ההורים הביולוגיים שלי ואת המשפחה שלי שם, אבל לא מצאתי אותם.

ואיך הגעת בעצם למוסיקה?
למדתי גיטרה בגיל 12 לסירוגין עם מורים. תמיד ניגנתי, זאת הייתה אהבה גדולה. ממש אחרי הטיול בוייטנאם מצאתי את עצמי גרה בחו"ל, בפירנצה שבאיטליה. שם עבדתי בבית מלון בקבלה. יש בפירנצה סצנה חמודה, היו לי שם הרבה חברים שעושים מוסיקה וזה גרם לי לרצות גם להכנס לתחום. לפני שטסתי התחלתי להקליט שירים שלי עם חבר טוב שהפיק אותי, וכשחזרתי לארץ לפני שנה שמתי על זה גז ואני מתכוונת להוציא את ה-EP הראשון שלי ממש בקרוב.

צפו בבכורה בקליפ BPM@NIGHT לשיר "Lost" של קרן אילן

למה בעצם עזבת את הארץ?
טסתי כי לא רציתי להיות בארץ, היה לי ממש 'אנטי ישראל'. כשחזרתי לארץ מצאתי לעצמי את הנישה שלי ב-BPM. ההחלטה ללמוד במכללה היתה ההחלטה הכי טובה שעשיתי בשלוש השנים האחרונות.

עדיין יש לך את הרצון הזה לברוח מהארץ?
אני חושבת שאני לא רוצה להישאר פה. אני חושבת שאני יכולה גם לנסות את מזלי בחו"ל כי דברים גדולים קורים שם. הסתובבתי והכרתי אנשים ואני יודעת כמה אפשר לפרוח באמת אם אתה שם את עצמך במקום הנכון. גם בארץ עושים את זה, אבל אני מרגישה שאני רוצה לשאוף גבוה יותר. תקרת הזכוכית בארץ היא נמוכה יותר, במובן מסוים.

מה התכניות שלך אחרי המכללה, יום אחרי את עולה על מטוס?
לאו דווקא. אני אשחרר את ה-EP ואני אראה איך הולך, אני אשמח להכיר פה כמה חבר'ה שיבואו וינגנו איתי, ואעבוד על הפרפורמנס ועל יכולת ההופעה שלי, ואז אטוס לחו"ל. יש לי גם בן זוג כאן וזאת עוד סיבה להישאר פה. אז בינתיים עובדת על עצמי, בייבי סטפס.

ספרי קצת על השיר שלך, Lost
אני כותבת אינטואיטיבית על התת מודע. עבור השיר הזה התחלתי עם משפט, I speak words like a poetic lover, והוא התפתח משם. השיר מדבר בעיקר על בעיות שיש לי עם עצמי כשאני נמצאת במערכת יחסים ועל המורכבות שיש בהם.

**

קליפ BPM@NIGHT צולם במסגרת פעילות קידום הסטודנטים והבוגרים של מכללת BPM הנהנים מקשר הדוק עם תעשיית המוסיקה.

מילים ולחן: קרן אילן | הקלטה מיקס ומאסטרינג: ליאור אביגדור | צילום ועריכה: ליאור אלון | עורכת הסדרה: יעל ניסקי

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *