מגזין רעש ומכללת BPM מציגים: חשיפה ראשונה עם עילי מגנזי

צילום: עילי מגנזי

06/05/2018

דניאל סלגניק

מגזין רעש ומכללת BPM מציגים: חשיפה ראשונה עם עילי מגנזי

"חשיפה ראשונה" היא סדרת כתבות שבה נחשוף ונראיין מוסיקאים בוגרי מסלול זמר-יוצר של מכללת BPM, רגע לפני שהם עוזבים את המכללה ויוצאים לדרך עצמאית. בואו להכיר את עילי מגנזי.

בן לאם דוברת אנגלית ואב דובר עברית, עילי מגנזי בחר ללכת עם האנגלית בתור השפה דומיננטית בשיריו.

מגנזי, 22, במקור מישוב קהילתי קטן בצפון, בילה את רוב חייו הבוגרים במרדף אחר חלום המוסיקה. החל מהופעת בכורה ייחודית, דרך הופעות רחוב ועד ללימודי מוסיקה, הרקורד שלו מראה כוונות רציניות לגבי עתיד במקצוע. קול מחוספס, קצב מודרני והרמוניות קוליות הם רק חלק מהמאפיינים מגנזי משלב במוסיקה שלו. עם אלמנטים של פולק פופ רגוע, גרוב יציב ומילים פשוטות, השירים שלו בעלי פוטנציאל להפוך לקליטים.

צפו בבכורה בקליפ BPM@NIGHT לשירו המקורי של עילי מגנזי

אז איך בעצם התחלת לעסוק במוסיקה?
ההורים שלי שלחו אותי למורה כשהתחלתי להתעסק עם הגיטרה בבית. כשהמורה ראה שאני כותב שירים ומתעניין בזה, הוא התחיל לעבוד איתי על כתיבת שירים. ככל שהתבגרתי והתחלתי להסתכל סביבי ולראות את העולם, הרגשתי שיש לי ביד כלי שאני יכול להשתמש בו, דרך שאני יכול לבטא באמצעותה את עצמי ולהתחבר לאנשים.

והתהליך של הכתיבה השתנה במהלך הלימודים שלך ב-BPM?
סה"כ כן. ל- BPM הגעתי כדי לצבור קצת ידע, להתמקד, להבין טיפה איך אני עושה את המוסיקה שלי, מאיפה אני צריך להביא אותה. קיבלתי הרבה כלים בשנה הזאת. הכתיבה שלי תמיד מתפתחת ומשתנה אבל הלימודים תרמו לי הרבה מאוד ונתנו לי הרבה כלים.

אני מבין שלפני הלימודים במכללה, בתקופה שהופעת, חווית הופעה ראשונה די מיוחדת.
כן. אחרי שסיימתי בית ספר, יצאתי לשנת שרות בערבה, שם בעצם עשיתי את ההופעה הראשונה הגדולה שלי. מאוד הפתיעה אותי הכמות הגדולה של האנשים, האולם היה מלא במאתיים איש בערך. הגיעו חבר'ה משנת השירות, מהקיבוץ עצמו, זה עבר מפה לאוזן. ההופעה נתנה לי המון מוטיבציה להמשיך עם המוסיקה. כשזה נכון, פשוט יודעים את זה.

סיפרת לנו שאחרי שנת השירות, עשית שירות לאומי בתל אביב והופעת המון ברחוב. איך אתה מסכם את החוויה?
להופיע ברחוב זה מעניין מאוד. תלוי ביום, תלוי באנרגיות שלי. לפעמים זו חוויה מאוד מיוחדת וגם כסף לא רע בכלל, לפעמים זה מתיש לגמרי ואף אחד לא שם לב. הייתי מופיע ברחוב גם כשהיה לי משעמם, גם כשרציתי טיפה להרוויח, גם כשרציתי לראות תגובות של אנשים כשהיה לי שיר חדש. זאת הייתה במה ניסיונית ובו בזמן גם עבדתי מאוד על היציבות הפנימית שלי, על הביטחון, על לשים בועה מסביבי בתוך כל הרעש הזה, ולנסות להכניס אליה כמה שיותר אנשים. לפעמים זה עבד מאוד טוב והייתי מוצא את עצמי עם מעגל של אנשים מסביבי שמקשיבים לי.

יש משהו שאתה רוצה להגיד לקוראים?
שיאמינו בעצמם, ושלא יוותרו על הדברים שחשובים להם. זו בעיניי המהפכה הטובה שמתרחשת כעת בעולם. ככל שיותר אנשים מביאים את האמת שלהם החוצה, דברים טובים קורים.

עילי יופיע בבוקסה בר הערב (6.5), במסגרת ערב אקוסטי של מסלול BPM.

**

קליפ BPM@NIGHT צולם במסגרת פעילות קידום הסטודנטים והבוגרים של מכללת BPM הנהנים מקשר הדוק עם תעשיית המוסיקה

מילים ולחן: עילי מגנזי | קחון וקולות: נדב צנעני | צילום ועריכה: ליאור אלון | הקלטה: רונה ינאי | מיקס ומאסטרינג: ליאור אלון ורונה ינאי | עורכת הסדרה: יעל ניסקי

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *