מגזין רעש ומכללת BPM מציגים: חשיפה ראשונה עם אמיר אלמלן

אמיר אלמלן. צילום: יונתן כהן

16/05/2018

דניאל סלגניק

מגזין רעש ומכללת BPM מציגים: חשיפה ראשונה עם אמיר אלמלן

עם חיוך גדול וניואנסים ווקאלים של ג'ייסון מראז, גבוהים יציבים וקול מלודי – אמיר אלמלן הוא כבר אבן מתגלגלת במדרון המוסיקאי המתחיל. הוא הספיק להוציא כבר סינגל ראשון, להופיע, והוא כיום אוסף חומרים לאלבום ומסיים את לימודיו במסלול זמר-יוצר במכללת BPM. קבלו ראיון ראשון איתו וקליפ חדש בבכורה.

בוא תספר לי קצת על עצמך. איך הגעת בכלל למוסיקה?
האמת שדי מאוחר יחסית. התחלתי לנגן בגיטרה אחרי שהשתחררתי מהצבא בערך. שנה אחרי שהשתחררתי הגעתי להיות מלצר מזמר, והייתי שם במשך שנה כמעט. אז גיליתי את האהבה שלי לדבר הזה – למוסיקה. מאז, חיפשתי את עצמי, לא ידעתי מה לעשות, ואז פתאום עלה הרעיון של BPM.

התחלת לכתוב בעיקר שם, במכללה?
בעיקר, כן. לפני כן כתבתי, אבל בכלל לא בכמות שאני כותב בה עכשיו. במקביל ללימודים שלי שם, הופעתי המון בבמות פתוחות כדי לשפר את יכולת ההופעה שלי, את עצמי על הבמה.

והשיר שלך, מלב אל נשמה, נכתב גם הוא בתקופה הזאת? על מה הוא מדבר?
כן, הוא נכתב כתרגיל במכללה. השיר מדבר על הפחד להראות חולשה. על זה שאנחנו מסתירים את מה שאנחנו מרגישים באמת, כי אנחנו רוצים להראות חזקים כלפי חוץ. הרבה פעמים אנחנו מונעים מעצמנו לדבר, כי אנחנו חושבים שזה יפגע בנו, כי אנחנו חוששים שאנשים יחשבו עלינו דברים מסוימים.

ומה נתן לך את ההשראה לשיר?
עברתי באותה תקופה איזה שהוא קושי. הרגשתי שזה יהיה ממש מוזר לספר לאנשים את הקושי הזה, את מה שאני חווה ומרגיש והבנתי שזה הכול בראש, ככל שנפתחתי וסיפרתי לאנשים, הרגשתי יותר ויותר בנוח ובמקום יותר טוב. זה הגיע ממקום של הפחד להראות חלש, הפחד של להיות שונה. הפחד להראות שאתה לא מושלם.

אתה עוד מעט מסיים את השנה במכללה. מה התכניות שלך להמשך?
הוצאתי סינגל ממש לפני כמה ימים יחד עם קליפ שהתקבל באהבה רבה והוא ממש הולך ותופס תאוצה. המטרה היא לעשות עוד איזו הופעה גדולה עוד חודש בערך, למשוך אנשים חדשים בנוסף לקבוצה הקרובה של החברים והמשפחה. מעבר לזה, להמשיך להוציא סינגלים ולהמשיך את הפעילות המוסיקלית שלי.

יש לך מסר שאתה רוצה להעביר הלאה לקוראים?
כן, אל תפחדו להראות מה אתם מרגישים, אל תפחדו להראות חולשה. ברגע שאתה מרשה לעצמך להיחשף, זה רק הופך אותך לבן אדם חזק יותר.

צפו בבכורה בקליפ BPM@NIGHT לשירו המקורי של אמיר אלמלן

קליפ BPM@NIGHT צולם במסגרת פעילות קידום הסטודנטים והבוגרים של מכללת BPM הנהנים מקשר הדוק עם תעשיית המוסיקה

מילים ולחן: אמיר אלמלן | פסנתר: נוף עברי | הקלטה, מיקס ומאסטר: ליאור אביגדור | צילום: ליאור אלון | עורכת הסדרה: יעל ניסקי

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו
  • רעש

    הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *