גדולים בצ'כיה: הצמד JonZ ביומן מסע מיוחד

צילום: JonZ

08/11/2017

מערכת רעש

גדולים בצ'כיה: הצמד JonZ ביומן מסע מיוחד

הם חזרו מסיבובי הופעות בצרפת, גרמניה וצ'כיה, ובימים אלה מסיימים את אלבומם הראשון שיראה אור במרץ 2018. רגע לפני שיופיעו בפסטיבל חשיפה בינלאומית שיפתח הערב, הם שלחו לנו טור אישי- יומן מסע שבו הם מספרים על ההופעה שלהם באחד הפסטיבלים הגדולים באירופה, עם תמונות ווידאו בלעדי. קבלו את הצמד JonZ – ג'ניה וסילנקו ויואב אור.

לאחר פסטיבל מוצלח במזרח גרמניה, התגלגלנו לצ'כיה, תחילה היינו בפראג ומשם המשכנו להופעה בעיר ברנו brno (עיר שקטה הנמצאת דרום מזרחית למרכז צ'כיה), ויום למחרת יצאנו לכיוון אוסטרבה Ostrava הרחוקה, הגובלת בפולין. בחלקו הראשון של הטור היינו בהרכב המצומצם – הדואו JonZ (יואב אור וג'ניה וסילנקו). מיתר גלמן על הבס, הצ'לנית כרמיאלה ברנשטיין ותמר סורוביץ' מנהלת הטור וההרכב. כל הדרך אל אוסטרבה, צילמנו, העברנו חוויות עד כה, וברגע שהגענו לעיר, השתררה דממה. מסביבנו עמדו מפעלי ענק חומים ומחלידים שלא שומשו בידי אדם כבר שנים, המראה היה מיוחד ושונה מכל מה שראינו.

בסיום הסאונד צ'ק ניגשה אלינו בחורה שישבה בקצה החדר והאזינה לנו, היא בירכה אותנו והתעניינה בנו, ובכל המדיומים בהם יש מידע עלינו. היא (תרזה) הציגה את עצמה בתור שדרנית רדיו באחת התחנות הצ'כיות ושאלה בהיסוס אם יש חומרים שלנו שתוכל להשמיע בתוכנית השבועית שלה, כמובן שמיהרנו לתת לה את הדיסק. בהופעה היתה תחושה כל כך נעימה, היה עולם שלם שקרה בשעה הזו, כל מי שנכח בחדר התמסר, האזין, ועצם עיניים ונשם איתנו את המוסיקה. תרזה ניגשה אלינו בסיום ההופעה וניכר שעיניה ברקו, היא הרעיפה עלינו מחמאות ויחד עם זאת הביעה תסכול על כך שלא נהיה בפסטיבל הכל כך גדול שיקרה בעוד שבוע (Colours of Ostrava), ממש סביב המרכז הזה שאנחנו נמצאים בו, יהיו 60,000 אנשים, עשרות במות ואמנים.

צילום: JonZ

באותו ערב, רגע לפני שהלכנו לישון, תמר המנהלת שלנו קיבלה הודעה מתרזה שמבקשת ליצור איתה קשר בדחיפות. תמר התקשרה, ותרזה אמרה לה שהיא היתה ממש רוצה לארח אותנו לשבוע של הפסטיבל, והיא מציעה לנו כרטיסים, אירוח, וכניסה ל-VIP של הפסטיבל. מאוד התרגשנו והתחלנו לחשוב איך נוכל להגיע שוב לעיר הזאת שהיא די בסוף העולם. עדיין לא הבנו בדיוק במה מדובר.. תמר ויואב לא הלכו לישון באותו הלילה וחשבו איך הם מתכננים את לוח הזמנים כך שנוכל להשתתף בפסטיבל, היינו אמורים להמשיך משם להופעות נוספות בצ'כיה וגרמניה. יצאנו ביום למחרת להופיע בפסטיבל מקומי ביאבלונה, 4 שעות צפון מערב לאוסטרבה, וכשעה לפני ההופעה תרזה התקשרה לבשר בחגיגיות שלא רק שנוזמן כאורחי VIP אלא שאנחנו נופיע על הבמה השנייה בגודלה בפסטיבל.

ההתרגשות הייתה עצומה, זו הייתה מתנה מופלאה ויותר מכל מה שיכולנו לבקש בתוך כל חוויית הטור הקסום הזה. תמר היתה צריכה לחזור לארץ לכמה ימים, ושינתה את הכרטיס חזור שלה כדי שתוכל להצטרף אלינו לאוסטרבה. כשחזרה, גילינו שהיא ביקשה מהמתופף שלנו עופר ארמן להגיע לחוויה החד פעמית הזו, והוא ישר הזמין כרטיס והתייצב ביום למחרת.

צילום: JonZ

עד יום ההופעה בשבת הסתובבנו והתרשמנו מגודל הפסטיבל, מכמות הבמות וכמות האנשים גדלה וגדלה. הסתובבנו בין מפעלי הענק הישנים המוארים בוידאו מאפינג מעיף, אמנים מקומיים לצד אמנים מכל העולם, מוסיקה מכל קצוות הקשת וכל במה עם אופי מיוחד משלה. בפלייליסט גילינו שגם דודו טסה מופיע על אותה במה שלנו, זה ריגש אותנו.

ישבנו ב-VIP גדושים בשמחה התרגשות ואלכוהול, לצלילי החגיגה של הפסטיבל, עדיין חשים שאנו בחלום מדהים! ואז ניגש אלינו בחור ושאל באנגלית, אם הוא יכול לקחת את הכיסא, הבסיסט מיתר גלמן ישר זיהה אותו, ואמר לו "אתה יכול לפנות אלינו בעברית", הוא התיישב והציג את עצמו- ברק ויס. לאחר כמה דקות של שיחה עם ברק, יואב קיבל טלפון מהארץ בבקשה לדבר עם תמר. תמר לקחה את הטלפון ונעלמה. בינתיים, התברר לנו שברק הוא המנהל האמנותי של פסטיבל הג'אז והמנהל האומנותי ומייסד פסטיבל חשיפה. לאחר מספר דקות תמר חזרה לשולחן בו ישובים ברק ויס, ודובי לנץ– מנהל פסטיבל הג'אז באילת, וצעקה בהתרגשות רבה! התקבלנו לפסטיבל חשיפה!

מה? כולנו נדמנו, מסתכלים אחד על השני בשוק מהסיטואציה. קודם כל, מאוד התרגשנו שהתקבלנו. הכל קרה באותו רגע – ברק ויס יושב לצידנו בפסטיבל המכיל יותר מ60,000 אנשים, מודיעים לנו שהתקבלנו לחשיפה, ונורה ג'ונס ברקע, על מסכי ענק שרה לנו "Come away with me" ואנחנו מתמסרים לסיפור שלנו.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו

  לוח הופעות

 • 2018-12-10

  50 שנה ללד זפלין – מופע מחווה

  21:00 צוותא, תל אביב

 • 2018-12-11

  עטר מיינר משיק אלבום חדש

  22:00 בארבי, תל אביב

 • Lucille Crew & Echo

  20:30 ברקה, באר שבע

 • 2018-12-12

  אלון עדר ולהקה משיקים אלבום חדש

  22:00 בארבי, תל אביב

 • ביטניק משיקים אלבום בכורה

  21:00 לבונטין 7, תל אביב

 • לכל ההופעות

 • רעש

  הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים

תגובות גולשים

0

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *